9 kwietnia 2024 r

BSD2 Wiadomosci i Powiadomienia Ulotki Dystryktu i Spolecznosci BSD2 Kalendar Imprez

ZAREJESTRUJ SWOJE DZIECKO

Ruszyła internetowa rejestracja uczniów powracających na rok szkolny 2024-2025

We wtorek kwietnia2ważne informacje rejestracyjne zostały wysłane na adresy domowe uczniów gimnazjów i wysłane do domów w plecakach uczniów szkół podstawowychw środę 3 kwietnia. Jeśli chceszID nie otrzymasz tej informacji, skontaktuj się ze szkołą swojego dziecka.


Informacje te obejmują instrukcje dotyczące zakończenia procesu rejestracji w okręgowym systemie informacji o uczniach PowerSchool, który wymaga od rodziców zalogowania się na swoje konta w Portalu dla rodziców PowerSchool. Jeśli nie znasz nazwy użytkownika lub adresu e-mail powiązanego z Twoim kontem w Portalu Rodziców, skontaktuj się ze szkołą swojego dziecka.


Link do Portalu Rodziców PowerSchool można znaleźć na stronie internetowej Dystryktu 2 pod adresem www.bsd2.org/register, wraz z zasobami, które pomogą Ci i odpowiedzą na wszelkie pytania.Studenckie Chromebooki mogą uzyskać dostęp do portalu rejestracyjnego online, gdziekolwiek znajdziesz bezprzewodowy Internet (Wi-Fi). Jeśli nie masz dostępu do komputera lub Internetu lub potrzebujesz pomocy w dokończeniu rejestracji,prosimy o kontakt zCentrum zasobów rodzinnych BSD2 aby umówić się na spotkanie w celu uzyskania pomocy pod numerem 630-766-2602 wew. 4255.


Rejestracja internetowa dla uczniów powracających do Okręgu Szkolnego 2 w Bensenville na rok szkolny 2024–2025 rozpoczęła się w środę 3 kwietnia i zakończy w piątek 19 kwietnia.


PORUSZAJĄCY?


Jeśli Twoje dziecko nie wróci do Bensenville School District 2 w przyszłym roku, wypełnij formularz przeprowadzki do piątku, 21 kwietnia. Następnie przygotujemy dokumenty dotyczące przeniesienia Twojego dziecka i wyślemy je do domu w ostatnim tygodniu szkoły.


PROSZĘ PLANOWAĆ UDZIAŁ

Sesja informacyjna dla rodziców poświęcona cyberprzemocy i nierozsądnemu korzystaniu z mediów społecznościowych

Zachęcamy wszystkich rodziców z systemem BSD2 do wzięcia udziału w specjalnej sesji informacyjnej dla rodziców na temat cyberprzemocy i nierozsądnego korzystania z mediów społecznościowych o godzinie 18:30. Wtorek, 23 kwietnia, w Blackhawk Middle School. (Zapewnione zostanie tłumaczenie symultaniczne na język hiszpański.)


Wieczór uświetni specjalna prezentacja ptDoktor Sameer Hinduja, cieszący się międzynarodowym uznaniem za swoje przełomowe prace nad cyberprzemocą i bezpiecznym korzystaniem z mediów społecznościowych. W tej prezentacji zaoferuje praktyczne strategie identyfikowania, zapobiegania i reagowania na cyberprzemoc, seksting i nierozsądne korzystanie z mediów społecznościowych.


Strategie dr Hinduji skupiają się na poprawie komunikacji, kultywowaniu empatii i odporności, rozwijaniu kompasu moralnego, identyfikowaniu niepodlegających negocjacjom wartości i przekonań, znajdowaniu stabilnych źródeł tożsamości, rozwijaniu samokontroli, priorytetowym traktowaniu dojrzałości i odpowiedzialności oraz rozwiązywaniu problemów w sposób, który zadowolić wszystkie strony.Uczestnicy wyjdą zachęceni, wzmocnieni i wyposażeni w zwiększone możliwości promowania bezpiecznego i odpowiedzialnego uczestnictwa w cyberprzestrzeni wśród młodzieży, którą się opiekują, a także w liczne zasoby, które pomogą im w osiągnięciu tych celów.

BIEG! UKRYĆ! WALKA!

Dowiedz się, jak Dystrykt 2 wzmacnia bezpieczeństwo w szkole i swoje protokoły reagowania w sytuacjach awaryjnych

Bezpieczeństwo uczniów jest najwyższym priorytetem Dystryktu!

Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców z BSD2 do wzięcia udziału w specjalnej sesji informacyjnej dla rodziców na temat ważnych inicjatyw związanych z bezpieczeństwem w szkole wdrożonych przez Dystrykt 2 w ciągu ostatnich dwóch lat.


Ta ważna prezentacja odbędzie się o godzinie 18:00. We wtorek, 30 kwietnia, w Blackhawk Middle School. (Zapewnione zostanie tłumaczenie symultaniczne na język hiszpański.)


Podczas wieczornej prezentacji rodzice dowiedzą się m.in.: • Czakończenie ogólnopowiatowego audytu bezpieczeństwa.
 • Wdrożenie standardowych protokołów reagowania w sytuacjach awaryjnych we wszystkich szkołach BSD2.
 • Szkolenie personelu i uczniów w zakresie zasad ALICE.

KLASA 2024

Zarezerwuj termin promocji ósmej klasy Blackhawk

We wtorek, 28 maja w szkole średniej Blackhawk Middle School, 1000 W. Green Street w Bensenville, odbędzie się ceremonia promocji ósmej klasy.


Rodziny uczniów biorące udział w uroczystości promocyjnej otrzymują łącznie sześć biletów.Uczniowie powinni przybyć na godzinę 18:30. Ceremonia rozpoczyna się o godzinie 19:00.

BEZPŁATNE BADANIA ROZWOJOWE

Nikt nie zna Twojego dziecka lepiej niż Ty

Okręg szkolny Bensenville School District 2 przeprowadzi bezpłatne badania profilaktyczne dzieci w wieku 3–5 lat w czwartek 2 maja i piątek 3 maja.


Te pokazy są pierwszym krokiem w wyłonieniu dzieci do naszego programu Przedszkole dla wszystkich i/lub Head Start.


Specjaliści ocenią rozwój dużej i małej motoryki Twojego dziecka, jego gotowość do rozpoczęcia nauki oraz mowy, języka, wzroku i słuchu.


Zadzwoń do biura szkoły Tioga pod numer 630-766-2602 wew. 4200, aby umówić się na badanie przesiewowe dziecka.

Free Developmental Screening Flyer

PRZEŁOMOWE

Rozpoczyna się nowy rozdział w historii Blackhawk Middle School

Członkowie i administratorzy Kuratorium Oświaty Dystryktu 2 zebrali się 21 marca z przedstawicielami wioski Bensenville, STR Partners (architekci dystryktu) i D-R Rosemont (kierownicy budowy dystryktu) na krótkiej ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod projekt renowacji Blackhawk Middle School.


Projekt zmieni znaczną część wyglądu, stylu i funkcjonalności Blackhawk i zostanie ukończony na czas, aby powitać uczniów i pracowników BMS, gdy rok szkolny 2024–2025 rozpocznie się w sierpniu.


KOCHAJ SKARPETKI

Obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa

W czwartek w Dystrykcie 2 szaleliśmy, aby uczcić Światowy Dzień Zespołu Downa. Co roku 21 marca ludzie na całym świecie zbierają się, aby zwiększyć świadomość na temat zespołu Downa poprzez noszenie niedopasowanych skarpetek w jaskrawych kolorach. Kampania „Rock Your Socks” powstała, ponieważ chromosomy mają kształt „skarpetki”, a osoby z zespołem Downa mają dodatkowy chromosom.

POKAZ GADÓW

Praktyczne wprowadzenie z bliska!

Przedszkolaki spotkały niedawno aligatora, pytona birmańskiego, żółwia ostrogowego, żabę afrykańską i brodatego smoka!


Tak naprawdę wszystkie zwierzęta odwiedziły je w szkole!


Dziękujemy firmie JG's Reptile Road Show za odwiedzenie Centrum Edukacji Wczesnoszkolnej w Bensenville i przekazanie uczniom informacji na temat tych zimnokrwistych stworzeń!


KOŁO MĄDROŚCI

Ukochany teleturniej podróżniczy zadaje uczniom BMS pytania dotyczące oczekiwań związanych z zachowaniem i nie tylko!


W zeszłym tygodniu uczniowie i pracownicy BMS wzięli udział w zabawnym i pouczającym teleturnieju podróżniczym „Koło Mądrości”.


Podczas trzech różnych pokazów na poziomie klas uczniom przedstawiono wiele ciekawostek, które obejmowały oczekiwania dotyczące zachowania STAR.


Rozpoczynając ostatnie dwa miesiące szkoły, Blackhawk wykorzystał Koło Mądrości jako zabawny sposób na ponowne zapoznanie się ze swoimi oczekiwaniami dotyczącymi zachowania, a także innymi ciekawostkami związanymi z historią, sportem, telewizją i filmami.


Dziękujemy Blackhawk PTO, który sponsorował i organizował to zabawne i pouczające wydarzenie!

5 PODSTAWOWE

Dziękujemy za Twój wkład!

Okno ankiety 5Essentials 2024 zostało zamknięte podczas przerwy wiosennej.


Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy skorzystali z okazji, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat kluczowych elementów sukcesu szkoły Twojego dziecka!


 • Skuteczni Liderzy
 • Nauczyciele współpracujący
 • Ambitna instrukcja
 • Zaangażowane rodziny
 • Wspieranie środowiska


Zbierając dane na te tematy, ankieta pomaga Dystrykcie 2 ulepszyć nauczanie i uczenie się poprzez poprawę kultury i klimatu w szkołach i klasach.


Odpowiedzi rodziców na ankiety wpływają na przyszłe decyzje dotyczące szkół ich dzieci i wspierają proces doskonalenia szkoły.


IŚĆ PŁYWAĆ!


Dziękujemy także okręgowi Bensenville Park District za ciągłe wsparcie naszych działań w ramach ankiety 5Essentials.


W każdej z naszych szkół rodziny, które wypełniły ankietę, wzięły udział w loterii, w której można było wygrać cztery karnety sezonowe do parku wodnego Bensenville Water Park & ​​Splash Pad o wartości 240 dolarów dzięki uprzejmości Bensenville Park District.


Gratulujemy tegorocznym zwycięzcom!


 • Szkoła średnia Blackhawk: Iwan Bustamante, klasa 8
 • Szkoła Tioga: Kevin Bernstein, klasa 5
 • Szkoła WA Johnsona: Brian Carmona, klasa 5


SPRAWDŹ TO

 Jeśli jesteś aktywny w mediach społecznościowych, polub i śledź strony BSD2 na Facebooku i X

Jeśli lubisz media społecznościowe, będzie nam miło, jeśli odwiedzisz nasze strony na Facebooku i X, klikniesz przycisk „Lubię to” i śledź nasze wpisy, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami BSD2.


Po prostu zaloguj się i wyszukaj „Bensenville School District 2”.


Będziesz wiedzieć, gdzie jesteś, gdy znajdziesz się na stronie z nowym logo Dystryktu „Wspólna nauka i rozwój” pokazanym po prawej stronie.


E-ULOTKI BSD2

Poniżej znajdują się aktualne ulotki społecznościowe zamieszczone na stronie internetowej Okręgu

Dystrykt 2 stał się „zielony” w swoim podejściu do dystrybucji ulotek społecznych.


Zamiast wysyłać ulotki do domu z każdym uczniem pocztą z plecakiem, ulotki dystryktu i społeczności są publikowane na stronie BSD2 E-Ulotki, aby rodzice mogli je przeglądać lub drukować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.


Szacuje się, że oszczędza to naszym szkołom setki godzin rocznie spędzonych na sortowaniu i obsłudze materiałów, nie wspominając o liczbie drzew i innych zasobów zaoszczędzonych podczas ich produkcji.


Bensenville School District 2
210 S. Church Street
Bensenville, IL 60106
 630-766-5940
STAY CONNECTED
Facebook  Twitter