6 maja 2024 r

BSD2 Wiadomosci i Powiadomienia Ulotki Dystryktu i Spolecznosci BSD2 Kalendar Imprez

TYDZIEŃ UZNANIA NAUCZYCIELI

Dziękujemy nauczycielom i pracownikom BSD2!

Pozdrawiamy Rodziny, Studenci, Pracownicy i Członkowie Społeczności BSD2,


W tym tygodniu, 6-10 maja, przypada Tydzień Doceniania Nauczycieli.


Prosimy o przyłączenie się do wyrażania naszej najszczerszej wdzięczności każdemu z naszych nauczycieli i pracowników Dystryktu 2 za ich poświęcenie i ciężką pracę.Codziennie, tindywidualne i zbiorowe wysiłki spadkobierców sprawiają, że dzieje się magia nauczania i uczenia sięw szkołach i klasach na terenie całego powiatu. Dzień po dniu, rok po roku ta niestrudzoną pracęma głębokie i dalekosiężny wpływ na życie naszych uczniów i rodzin.


Więc tdziękuję wam, nauczycielom i pracownikom BSD2, za wasze zaangażowanie w edukację i wyjątkową służbę dla naszej społeczności. Twój wkład jest naprawdę ceniony i doceniany.


Szczęśliwego Tygodnia Doceniania Nauczycieli!


Doktor Katie McCluskey

Kurator Szkół

Okręg szkolny Bensenville 2

WYBORY DYREKTORÓW

Sześciu uczniów BSD2 uhonorowanych na śniadaniu wyróżnieniowym dla uczniów Stowarzyszenia Dyrektorów stanu Illinois na oddziale DuPage

Gratulujemy kolejnym uczniom klas piątych i ósmych.


Przed zakończeniem kariery w swoich szkołach uczniowie ci zostali wybrani przez dyrektorów spośród rówieśników z danej klasy do wzięcia udziału w śniadaniu z okazji uznania uczniów Stowarzyszenia Dyrektorów Illinois, które odbyło się 30 kwietnia w Abbington Banquet Hall w Glen Ellyn:


SZKOŁA GIMNAZJALNA BLACKHAWK

Keya Shah

Kaylee Roman

SZKOŁA TIOGA

Mikenzie Callahan

Liam Marcussen

SZKOŁA W.A. JOHNSON

Hazel Myhre

Arlen Rivera

CYBERPRZEMOC I NIEMĄDRE KORZYSTANIE Z MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci, gdy korzystają z Internetu

Dziękujemy naszym rodzicom, którzy wzięli udział w naszej sesji informacyjnej dla rodziców, która odbyła się 23 kwietnia na temat cyberprzemocy i nierozsądnego korzystania z mediów społecznościowych.


Informacyjną prezentację dr Sameera Hinduji można obejrzeć w Internecie wraz z katalogiem zasobów pomagających rodzicom chronić swoje dzieci podczas korzystania z Internetu. Sprawdź to!


Kliknij tutaj, aby obejrzeć film prezentacyjny i zapoznać się z zasobami nadrzędnymi.


UWAGA: strona jest chroniona hasłem. Wprowadź następujące dane logowania dokładnie tak, jak wyglądają podczas przeglądania strony:


  • Nazwa użytkownika: BSD2Parent
  • Hasło: DISTRICT2

WZMOCNIENIE BEZPIECZEŃSTWA SZKOŁY

Dowiedz się o naszym wsparciu w zakresie zdrowia psychicznego i ulepszonych procedurach reagowania w sytuacjach awaryjnych

Dziękujemy naszym rodzicom, którzy wzięli udział w naszej sesji informacyjnej dla rodziców, która odbyła się 30 kwietnia na temat wzmacniania bezpieczeństwa w szkole.


Władze okręgowe i szkolne wyjaśniły istniejące programy mające na celu wspieranie zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia emocjonalnego naszych uczniów.


Dokonali także przeglądu inwestycji poczynionych w zakresie bezpieczeństwa fizycznego naszych obiektów oraz ulepszeń wprowadzonych w naszych procedurach reagowania kryzysowego.


Jeśli przegapiłeś, obejrzyj powyższą prezentację wideo. Materiały wideo i materiały dla rodziców udostępnione podczas prezentacji są również dostępne pod linkiem poniżej.


MIEĆ ODWAGĘ ŚNIĆ

Wycieczka po Uniwersytecie Elmhurst zapewnia studentom ósmej klasy z Ameryki Łacińskiej możliwość zapoznania się z doświadczeniami uniwersyteckimi

Grupa 25 latynoskich ósmoklasistów z Blackhawk odwiedziła w zeszłym tygodniu Uniwersytet Elmhurst, spędzając wspaniały wiosenny dzień spacerując po kampusie, zwiedzając obiekty oraz spotykając się ze studentami i pracownikami.


Studenci rozpoczęli dzień od poznania El Centro de la Promesa Azul, ośrodka w Elmhurst, którego zadaniem jest zapewnianie społeczności latynoskiej możliwości kariery i środków finansowych na terenie kampusu; jest finansowany w ramach programu grantów edukacyjnych dla instytucji obsługujących osoby latynoskie. Następnie uczniowie zostali oprowadzeni po kampusie i zwiedzili najważniejsze budynki na terenie kampusu. Następnie panel studencki umożliwił im zdobywanie wiedzy i zadawanie pytań na temat doświadczeń latynoskich studentów w Elmhurst na studiach.


Dla wielu studentów BMS była to pierwsza wizyta na kampusie uniwersyteckim, co było możliwe dzięki programowi „Odważ się marzyć – zdobywaj wykształcenie” w Blackhawk.


Program „Odważ się marzyć” prowadzony w Dupage i na przedmieściach hrabstwa Cook współpracuje z Latynosami z gimnazjów i szkół średnich oraz ich rodzinami, aby zachęcać i wspierać ich wysiłki związane z ukończeniem szkoły średniej, zachęcać do zapisywania się na studia oraz wprowadzać ich na studia i karierę wzorce do naśladowania.


Od lutego uczniowie uczestniczący w programie „Dare to Dream” firmy Blackhawk dowiadują się, jakie kroki muszą podjąć w szkole średniej, aby przygotować się do podjęcia studiów, jakie znaczenie ma inkluzywność na kampusach uniwersyteckich oraz jak pokonywać przeszkody, jakie mogą napotkać w realizacji swoich marzeń o szkolnictwie wyższym. , w tym dyskryminację ze względu na płeć, rasizm i trudności gospodarcze.


Program „Odważ się marzyć” w Blackhawk jest finansowany z federalnej dotacji CURES, a jego celem jest umożliwienie studentom dostępu do studiów i kariery zawodowej.


NOC PAROWA

Rodziny Tioga spędzają wieczór wypełniony zajęciami z zakresu nauk ścisłych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki

Dziękujemy wszystkim naszym rodzinom, które w zeszłym tygodniu uczestniczyły w STEAM Night.


Wieczór obejmował zabawę dla całej rodziny: zajęcia plastyczne, łamigłówki programistyczne Ozobot, konkursy na projekt papierowego samolotu, sadzenie nasion, puszczanie latawców i wyzwania inżynieryjne obejmujące plastikowe słomki i łódki z folii aluminiowej.


Był to wspaniały pokaz pracy tej społeczności mającej na celu przygotowanie kolejnego pokolenia do rozwiązywania problemów i innowacyjnego myślenia poprzez edukację w zakresie nauk ścisłych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki!


ZNAJDŹ MOTYLE

Dwujęzyczni czwartoklasiści używają kamuflażu, aby ukryć motyle w całej klasie

As the seasons shift toward summer, you may begin seeing more and more butterflies fluttering by.


However, in Ms. Luna's and Ms. Mercado's bilingual fourth-grade class at Tioga, they're more difficult to spot!


As part of their Animals & Information Processing unit, students read a short informational text about butterflies, their senses, and their ways to defend themselves against predators. As an end-of-topic mini-project, they were given a blank butterfly template to camouflage in a spot around the classroom.


Once all of the students' butterflies were camouflaged, the class invited some other students and staff to see if they could spot all 22 butterflies!


It was a fun time seeing the visiting “predators” try to find them. Every time they tried, at least one or two butterflies were left undiscovered before the big reveal.


ŚRODOWISKO ZWIERZĄT

Dwujęzyczni uczniowie drugiej klasy tworzą dioramy przedstawiające dziką przyrodę w jej naturalnym środowisku

Dwujęzyczni uczniowie drugiej klasy Johnsona wyruszyli na niesamowite safari, nawet nie wychodząc ze szkoły!


Na potrzeby tego zabawnego projektu uczniowie wybrali zwierzę do badań. Dzięki zebranym informacjom napisali raporty o wybranych przez siebie stworzeniach i stworzyli kolorowe, szczegółowe dioramy przedstawiające wybrane przez siebie gatunki w ich naturalnym środowisku.


Na koniec zaprezentowali swoje projekty innym studentom i pracownikom, którzy z radością usłyszeli, co mają do powiedzenia na temat badanej przez siebie dzikiej przyrody i – oczywiście – przyjrzeli się środowiskom, które stworzyli dla swoich zwierząt.


SPOTKANIA Z ZIMNĄ KRWI

Przedszkolaki otrzymują szczegółowe, praktyczne wprowadzenie do gadów i płazów

Jaszczurki, węże, żaby i żółwie!


Przedszkolaki ze szkół Tioga i W.A. Johnson miały niedawno z bliska i praktyczne zapoznanie z różnymi gadami i płazami.


Dziękujemy Brendanowi Bakerowi i Joe Purkartowi z Traveling World of Reptiles za wpadnięcie do szkół i nauczenie uczniów o zimnokrwistych stworzeniach, którymi opiekują się jako zwierzęta domowe!SPRAWDŹ TO

 Jeśli jesteś aktywny w mediach społecznościowych, polub i śledź strony BSD2 na Facebooku i X

Jeśli lubisz media społecznościowe, będzie nam miło, jeśli odwiedzisz nasze strony na Facebooku i X, klikniesz przycisk „Lubię to” i śledź nasze wpisy, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami BSD2.


Po prostu zaloguj się i wyszukaj „Bensenville School District 2”.


Będziesz wiedzieć, gdzie jesteś, gdy znajdziesz się na stronie z nowym logo Dystryktu „Wspólna nauka i rozwój” pokazanym po prawej stronie.


E-ULOTKI BSD2

Poniżej znajdują się aktualne ulotki społecznościowe zamieszczone na stronie internetowej Okręgu

Dystrykt 2 stał się „zielony” w swoim podejściu do dystrybucji ulotek społecznych.


Zamiast wysyłać ulotki do domu z każdym uczniem pocztą z plecakiem, ulotki dystryktu i społeczności są publikowane na stronie BSD2 E-Ulotki, aby rodzice mogli je przeglądać lub drukować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.


Szacuje się, że oszczędza to naszym szkołom setki godzin rocznie spędzonych na sortowaniu i obsłudze materiałów, nie wspominając o liczbie drzew i innych zasobów zaoszczędzonych podczas ich produkcji.


COMMUNITY FLYER

Maj jest Narodowym Miesiącem Roweru!


Narodowy Miesiąc Roweru to doskonała okazja, aby podkreślić wszystkie korzyści płynące z jazdy na rowerze i zmotywować więcej osób do wypróbowania jazdy na rowerze. Niezależnie od tego, czy robisz to dla zabawy, sportu, zajęć rodzinnych, czy też niezbędnych wycieczek, takich jak praca lub zakupy, dołącz do tego ruchu na rzecz bezpieczniejszych ulic, połączonych społeczności, zdrowszej planety i szczęśliwszych ludzi!
13 maja 2024 r


18:00 do 19:00


POKÓJ DĘBOWY


Centrum rozrywki Deer Grove


1000 W Wood Ave, Bensenville, IL, 60106
Prezenterka: Kimberly Messina.
Aby się zarejestrować, wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się na broszurze.

Bensenville School District 2
210 S. Church Street
Bensenville, IL 60106
 630-766-5940
STAY CONNECTED
Facebook  Twitter