30 stycznia 2024 r

Wiadomości i powiadomienia BSD2 | Ulotki dystryktu i społeczności | Kalendarz wydarzeń BSD2

ZAZNACZ SWOJE KALENDARZE:

Oto oficjalny kalendarz BSD2 na lata 2024–2025

Rada Oświaty Dystryktu 2 zatwierdziła oficjalny kalendarz szkolny na rok 2024–2025 podczas swojego spotkania 17 stycznia.


Kluczowe daty są następujące:


 • Początek roku szkolnego: Nauka w klasach K-8 rozpocznie się w środę 21 sierpnia. Pierwszym dniem zajęć dla przedszkolaków jest poniedziałek, 26 sierpnia.
 • Święto Dziękczynienia: Święto Dziękczynienia będzie obchodzone w czwartek, 28 listopada. W tym tygodniu nie będzie zajęć w szkole.
 • Przerwa zimowa: Od poniedziałku 23 grudnia do piątku 3 stycznia nie będzie zajęć, a zajęcia zostaną wznowione w poniedziałek 6 stycznia.
 • Ferie wiosenne: Od poniedziałku 31 marca do piątku 4 kwietnia nie będzie zajęć w szkołach, a szkoły zostaną ponownie otwarte w poniedziałek 7 kwietnia.
 • Zakończenie roku szkolnego: Ostatnim dniem zajęć szkolnych będzie środa, 4 czerwca, chyba że potrzebne są dni awaryjne.


Kliknij tutaj, aby zobaczyć przegląd kalendarza na lata 2024–2025.

LATO NADCHODZI!

A Dystrykt 2 ma KAŻDEMU coś do zaoferowania podczas przerwy!

LETNIA SZKOŁA


Dystrykt 2 po raz kolejny zaoferuje bezpłatny, tradycyjny program szkoły letniej, aby zapewnić wybranym uczniom ukierunkowane wsparcie w rozwijaniu umiejętności czytania i matematyki, które pomogą im odnieść sukces w nadchodzących klasach.


NOWOŚĆ: Oprócz nauczania czytania i matematyki, tradycyjny program szkoły letniej będzie obejmował również okres wzbogacania, w ramach którego uczniowie będą mogli cieszyć się każdym dniem:


 • Klasy K-1: Klub LEGO
 • Klasa 2: Malarstwo wodne
 • Klasa 3: Sztuka i joga
 • Klasa 4: Tworzenie muzyki cyfrowej
 • Klasa 5: Wiedza obywatelska i przywództwo
 • Klasa 6: Igłowanie taneczne lub dziurkowane
 • Klasa 7: Matematyka poprzez golfa


W tym roku szkoła letnia w szkole Tioga trwa od środy 5 czerwca do czwartku 27 czerwca. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00-11:30.


Rodziny uczniów, którzy zostali wytypowani do udziału w programie szkoły letniej, zostaną powiadomione podczas konferencji rodziców z nauczycielami w piątek, 16 lutego. Ostateczny termin rejestracji do szkoły letniej upływa w piątek, 8 marca.


WZBOGACENIE LETNIE


Okręg zaoferuje także szereg bezpłatnych zajęć wzbogacających dla uczniów, którzy nie zostali zakwalifikowani do tradycyjnej szkoły letniej. Ten nowy program wzbogacania wiedzy jest otwarty dla wszystkich uczniów, którzy nie potrzebują tradycyjnej szkoły letniej. Umożliwi to uczniom w grupach na poziomie klasy codzienne uczestnictwo w następujących rotacyjnych, angażujących letnich zajęciach wzbogacających:


 • Klasy K-4: Technologia, sztuka i gry
 • Klasy 5-7: Ogrodnictwo, pisanie i Cricut


Program Letniego Wzbogacania pokrywa się z tradycyjną szkołą letnią, trwającą od 8 do 11:30 od poniedziałku do czwartku w szkole Tioga, rozpoczynającą się 5 czerwca i kończącą się 27 czerwca.


Rejestracja do programu Summer Enrichment rozpocznie się we wtorek, 20 lutego i będzie prowadzona na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.


OPIEKA NAD DZIECKIEM


Right at School, która obsługuje zajęcia pozaszkolne dla szkół Johnson i Tioga, będzie również oferować przez całe lato opcję opieki nad dzieckiem opłacanej przez rodziców.


REJESTRACJA DO PRZEDSZKOŁA

Szkoły Johnson and Tioga będą gospodarzem rejestracji do przedszkoli we wtorek, 5 marca

Przychodzące przedszkolaki, które NIE są aktualnie objęte Obwodowym Programem Przedszkolnym, będą mogły zarejestrować się na rok szkolny 2024-2025 we wtorek, 5 marca, w godzinach 15:00-19:00. Na:


 • Szkoła Tioga, 212 W. Memorial Road
 • Szkoła WA Johnson, 252 Ridgewood Avenue


Uczniowie będą musieli zarejestrować się w swojej szkole macierzystej, więc rodzice, którzy nie są pewni, do której szkoły będzie uczęszczać ich dziecko, powinni zadzwonić do Centrum Administracji Oświatowej pod numer 630-766-5940.


Wymagania rejestracyjne są następujące:


 • Aby dziecko mogło zostać przyjęte do przedszkola, musi być obecne podczas zapisów.
 • Rodzic lub opiekun musi przedstawić uwierzytelnioną kopię oryginalnego aktu urodzenia wskazującą, że dziecko ukończy 5 lat w dniu 1 września 2024 r. lub wcześniej.
 • Rodzic lub opiekun musi również przedstawić w momencie rejestracji następujące dokumenty potwierdzające miejsce zamieszkania:
 • Oświadczenie o najmie lub kredycie hipotecznym
 • Prawo jazdy lub aktualny dowód tożsamości ze zdjęciem
 • Trzy dodatkowe dokumenty potwierdzające miejsce zamieszkania.


Kliknij tutaj, aby zapoznać się z ulotką dotyczącą rejestracji w przedszkolu.

5 PODSTAWOWE

Coroczna ankieta pozwala uczniom, rodzicom i nauczycielom ocenić klimat w szkole i warunki nauki

Każdego roku Dystrykt 2 przeprowadza ankietę Illinois 5Essentials Survey, aby zapewnić nauczycielom, uczniom i rodzicom w całym dystrykcie możliwość odegrania roli w ulepszaniu swoich szkół.


Ankieta Illinois 5Essentials zapewnia wszechstronną ocenę kultury organizacyjnej szkoły wraz z praktycznymi raportami, które pomagają w doskonaleniu szkoły w zakresie pięciu „istotnych” wskaźników sukcesu:


 • Skuteczni Liderzy
 • Nauczyciele współpracujący
 • Zaangażowane rodziny
 • Wspieranie środowiska
 • Ambitna instrukcja


Od wtorku 30 stycznia do piątku 29 marca nauczyciele, uczniowie i rodzice zostaną poproszeni o wypełnienie 15-minutowej ankiety 5Essentials opartej na badaniach, która pomoże określić mocne i słabe strony klimatu i warunków nauki w ich szkole.


ŁAWKI DLA KUMPLI

Gratulujemy naszym uczniom klasy trzeciej ACE!


W tym roku, podczas studiów anglojęzycznych/plastycznych, uczniowie klas trzecich uczestniczący w programach Accelerate Curriculum & Enrichment (ACE) w szkołach Tioga i W.A. Johnson przeszukali i opracowali propozycję zakupu „Buddy Benches” do zainstalowania na swoich placach zabaw.


W czwartek wieczorem przedstawili swój pomysł Fundacji Społeczności Bensenville.


„Ławka dla kumpli” to miejsce, do którego uczniowie mogą się udać, gdy czują się smutni lub samotni i potrzebują kogoś, z kim mogą porozmawiać lub się pobawić. Kiedy uczeń usiądzie na „ławce dla kumpli”, inni uczniowie i pracownicy będą wiedzieć, że dziecku przyda się przyjaciel i dołączą do niego, oferując swoją pomoc, wsparcie i pocieszenie.


Fundacji spodobał się ten pomysł i jednomyślnie głosowała za sfinansowaniem projektu!


ZIMOWA KRAINA CZARÓW

Gratulacje dla klubu Rotary Bensenville-Wood Dale!

Dziękujemy wszystkim studentom BMS i wolontariuszom PTA, którzy w sobotę 20 stycznia sprawili, że Snowball odniósł sukces. Zabawne zajęcia, pyszne jedzenie, świetna muzyka i mnóstwo przyjaciół, z którymi można wspominać! Cóż za wspaniały sposób na rozgrzanie się w mroźny zimowy wieczór!


ŚWIĘTOWAĆ!

Gratulacje dla zespołu BMS Dance!

W piątek zespół BMS Dance Team rywalizował z ośmioma innymi szkołami w ramach Thomas Middle School Dance Invitational, a występ z pomponem inspirowanym Rihanną zapewnił im drugie miejsce!


„Jesteśmy niezwykle dumni z tych dziewcząt, z których wiele nigdy nie tańczyło, zanim dołączyły do naszego zespołu na początku listopada” – powiedziały trenerki BMS Dance Team Megan Arado i Alyssa Lee. „Nasi tancerze pracowali niesamowicie ciężko w tym sezonie i nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi z tego osiągnięcia!”

Kliknij tutaj, aby obejrzeć zwycięski występ BMS Dance Team.

TWÓRZ ŻYCZLIWOŚĆ

Studenci Johnsona podejmują wyzwanie!

In their social-emotional learning classes last week, Johnson students participated in the Great Kindness Challenge. "Create Kindness" is the theme of this year's challenge, and students shared their ideas for creating kindness at school, at home, and throughout their community in drawings that were combined to create a Kindness Quilt displayed in the school's cafeteria.

PRZYJACIEL EDUKACJI

Gratulacje dla klubu Rotary Bensenville-Wood Dale!

Podczas spotkania Rady Oświaty BSD2 17 stycznia Stowarzyszenie Edukacyjne Bensenville przyznało Rotary nagrodę Friend of Education Award za „doskonałość w oddanej służbie uczniom i pracownikom 2. okręgu szkolnego Bensenville za coroczną zbiórkę płaszczy.

DZIĘKUJĘ VFW POST 2149

Hojny dar weteranów zostanie przekazany Centrum Zasobów Rodzinnych BSD2

Dystrykt 2 pragnie podziękować członkom Tioga Veterans of Foreign Wars Post 2149 zarówno za ich służbę dla kraju, jak i za hojność dla społeczności BSD2!


W zeszłym tygodniu weterani armii amerykańskiej Barbara i David Dimeler, długoletni mieszkańcy Bensenville i członkowie Post 2149, których dzieci uczęszczały do szkół BSD2, przekazali darowiznę w wysokości 500 dolarów od Post na rzecz Dystryktu 2.


Post 2149 służy społecznościom w Bensenville, Wood Dale i Itasca, a jego hojny dar pomoże w finansowaniu programów oferowanych w Centrum Zasobów Rodzinnych BSD2.

SPRAWDŹ TO

 Jeśli jesteś aktywny w mediach społecznościowych, polub i śledź strony BSD2 na Facebooku i Twitterze

Jeśli lubisz media społecznościowe, byłoby nam bardzo miło, gdybyś odwiedził nasze strony na Facebooku i Twitterze, kliknął przycisk „Lubię to” i śledził nasze wpisy, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami BSD2.


Po prostu zaloguj się i wyszukaj „Bensenville School District 2”.


Będziesz wiedział, że jesteś tam, gdzie twoje miejsce, gdy znajdziesz się na stronie z nowym logo Dystryktu „Learning & Growing Together” pokazanym po prawej stronie.E-ULOTKI BSD2

Oto aktualne ulotki społeczności zamieszczone na stronie internetowej Dystryktu

Dystrykt 2 stał się „zielony” w swoim podejściu do dystrybucji ulotek społecznościowych.


Zamiast wysyłać ulotki do domu z każdym uczniem pocztą z plecakiem, ulotki dystryktu i społeczności są publikowane na stronie BSD2 E-Flyers, aby rodzice mogli przeglądać lub drukować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.


Szacuje się, że oszczędza to naszym szkołom setki godzin rocznie spędzonych na sortowaniu i obsłudze materiałów, nie wspominając o liczbie drzew i innych zasobów zaoszczędzonych podczas ich produkcji.


Bensenville School District 2
210 S. Church Street
Bensenville, IL 60106
 630-766-5940
STAY CONNECTED
Facebook  Twitter