27 lutego 2024 r

BSD2 Wiadomosci i Powiadomienia Ulotki Dystryktu i Spolecznosci BSD2 Kalendar Imprez

OD KIEROWCY

Świętuj początek nowego rozdziału w historii Blackhawk Middle School

Rodziny, pracownicy i członkowie społeczności BSD2,


Prosimy o zaplanowanie przyłączenia się do nas, aby uczcić wmurowanie kamienia węgielnego pod projekt renowacji Blackhawk Middle School.


 • Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod BMS: 15:00 Czwartek, 21 marca, w Blackhawk Middle School, 250 S. Church Road w Bensenville.


Ten ekscytujący projekt zmieni wygląd, styl i funkcjonalność Blackhawk w dużej mierze i zostanie ukończony na czas, aby powitać uczniów i pracowników BMS, gdy rok szkolny 2024–2025 rozpocznie się w sierpniu. Zmiany, które nadejdą tego lata, zapewnią uczniom BMS najnowocześniejszą szkołę, która odpowiada zmieniającym się potrzebom edukacji: innowacyjne sale lekcyjne, przestrzenie do współpracy i zmodernizowane obiekty, które poprawią ich ogólne doświadczenie edukacyjne.


Oto niektóre z kluczowych ulepszeń tego projektu, zidentyfikowane przez uczniów, pracowników i administratorów:


 • Wszystkie nowe meble do klas, przetestowane przez uczniów i zatwierdzone przez personel, które można łatwo przenosić i elastycznie ustawiać, aby łatwo umożliwić wspólną naukę.
 • Instalacja nowych podłóg, oświetlenia i tablic w klasach oraz malowanie ścian, które zapewni jaśniejszy, bardziej nowoczesny, spójny i spójny wygląd całego budynku.
 • Uaktualnienia technologii wykorzystywanej w salach lekcyjnych w celu stworzenia środowiska bezprzewodowego zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.
 • Powiększenie 12 sal lekcyjnych poprzez usunięcie sześciu pracowni obecnie połączonych z sąsiadującymi pomieszczeniami.
 • Dodanie czterech nowych sal lekcyjnych i konwersja trzech istniejących sal lekcyjnych na aż dziewięć elastycznie podzielonych przestrzeni dla małych grup. Te elastyczne przestrzenie można wykorzystać do wspólnego uczenia się, interwencji i spotkań lub jako przestrzenie do pracy personelu.
 • Dobudowa nowego centrum fitness sąsiadującego z salą gimnastyczną oraz przekształcenie obecnej przestrzeni centrum fitness w wydzieloną salę edukacyjną z salą sensoryczną i toaletą.
 • Przebudowa pozostałych przestarzałych sal naukowych, rozbudowa gabinetu lekarskiego i remont dwóch zewnętrznych dziedzińców szkolnych.


Koszt tych projektów szacuje się na około 14,9 mln dolarów, a ich sfinansowanie zostanie połączone z oszczędności i obligacji.


Tak naprawdę ten projekt to coś więcej niż tylko cegły i zaprawa; chodzi o nasze zaangażowanie w tworzenie środowiska, w którym nasi uczniowie mogą się rozwijać i przygotowywać na wyzwania i możliwości przyszłości. Chodzi o zbiorowe zaangażowanie społeczności BSD2 we wspólną naukę i rozwój.


Nie możemy się doczekać, aż dołączycie do nas podczas naszej przełomowej ceremonii, która odbędzie się 21 marca i będziecie dzielić emocje związane z rozpoczęciem nowego rozdziału w historii Blackhawk Middle School.


Z poważaniem,


Doktor Katie McCluskey

Kurator Szkół Okręg szkolny Bensenville 2

5ESSENTIALS

Weź Udział W Ankiecie! Pływaj Za Darmo Przez Całe Lato!

Przejdź do trybu online i wypełnij ankietę 5Essentials, a dzięki uprzejmości Bensenville Park District Twoja rodzina może wygrać cztery karnety sezonowe do parku wodnego Bensenville i Splash Pad o wartości 240 USD.


Z każdej szkoły BSD2 zostanie wybrany zwycięzca, więc prześlij swoją odpowiedź do 29 marca, powiedz nauczycielowi swojego dziecka, że wziąłeś udział, a – jeśli będziesz mieć szczęście – Twoja rodzina będzie mogła pływać za darmo przez całe lato!CZYM JEST BADANIE 5ESSENTIALS?


Rodzice, to jest Wasza szansa, aby podzielić się przemyśleniami na temat kluczowych elementów sukcesu szkoły Waszego dziecka!


 • Skuteczni Liderzy
 • Nauczyciele współpracujący
 • Ambitna instrukcja
 • Zaangażowane rodziny
 • Wspieranie środowiska


Zbierając dane na te tematy, coroczne badanie Illinois 5Essentials Survey pomaga Okręgowi 2 ulepszyć nauczanie i uczenie się poprzez poprawę kultury i klimatu w szkołach i klasach. Odpowiedzi na ankiety wpływają na przyszłe decyzje dotyczące Twojej szkoły i wspierają proces doskonalenia szkoły.

ZAZNACZ SWOJE KALENDARZE

Karty ocen za drugi trymestr zostaną wysłane do domu 13 marca

Środa, 28 lutego, to koniec drugiego trymestru.


W środę, 13 marca, karty ocen z drugiego trymestru zostaną wysłane do domów uczniów szkół podstawowych i wysłane pocztą do domów uczniów gimnazjów.


Klasyfikacja oparta na standardach


Dystrykt 2 stosuje oceny oparte na standardach. Oznacza to, że otrzymasz punkty wyłącznie za standardy. Za zadania/oceny nie otrzymasz ogólnej punktacji. Skala ocen to:


 • E- Wzorowy (4): Uczeń samodzielnie rozszerza i stosuje kluczowe koncepcje, procesy i umiejętności oraz potrafi przenieść zdobytą wiedzę do nowych kontekstów.
 • M- Spełnia (3): Uczeń wykazuje solidne zrozumienie kluczowych koncepcji, procesów i umiejętności oraz potrafi konsekwentnie stosować zdobytą wiedzę.
 • P-Progress (2): Uczeń osiąga postępy w kierunku zrozumienia kluczowych koncepcji, procesów i umiejętności przy minimalnej pomocy.
 • B – Początek (1): Uczeń zaczyna rozumieć kluczowe pojęcia, procesy i umiejętności przy pomocy.


Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat kart raportów opartych na standardach.

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA

Szkoły Johnson i Tioga będą gospodarzami rejestracji do przedszkoli we wtorek, 5 marca

Uczniowie aktualnie zapisani do okręgowego programu przedszkolnego zarejestrują się do przedszkola w kwietniu, w okresie internetowej rejestracji okręgu dla powracających uczniów.


Przychodzące przedszkolaki, które NIE są aktualnie objęte Obwodowym Programem Przedszkolnym, będą mogły zarejestrować się na rok szkolny 2024-2025 we wtorek, 5 marca, w godzinach 15:00-19:00. Na:


 • Szkoła Tioga, 212 W. Memorial Road
 • Szkoła WA Johnson, 252 Ridgewood Avenue


Uczniowie będą musieli zarejestrować się w swojej szkole macierzystej, więc rodzice, którzy nie są pewni, do której szkoły będzie uczęszczać ich dziecko, powinni zadzwonić do Centrum Administracji Oświatowej pod numer 630-766-5940.


Wymagania rejestracyjne są następujące:


 • Aby dziecko mogło zostać przyjęte do przedszkola, musi być obecne podczas zapisów.
 • Aby dziecko mogło zostać przyjęte do przedszkola, musi być obecne podczas zapisów.
 • Rodzic lub opiekun musi również przedstawić w momencie rejestracji następujące dokumenty potwierdzające miejsce zamieszkania:
 • Oświadczenie o najmie lub hipotece
 • Prawo jazdy lub aktualny dowód tożsamości ze zdjęciem
 • Trzy dodatkowe dokumenty potwierdzające miejsce zamieszkania.


Kliknij tutaj, aby zapoznać się z ulotką dotyczącą rejestracji w przedszkolu.

DWUJĘZYCZNY I DWUSTRONNY

Rodzice z przedszkola zainteresowani Programem dwujęzycznym Dystryktu 2 powinni wziąć udział w wieczorze informacyjnym 29 lutego

Rodzice przyszłych przedszkolaków są zapraszani na prezentację informacyjną oraz sesję pytań i odpowiedzi na temat programu dwujęzycznego okręgu szkolnego Bensenville 2.


Będzie to czwarta klasa przedszkolaków objęta programem, odkąd trzy lata temu Okręg uruchomił program dwujęzyczny na poziomie przedszkola.


Wieczór informacyjny dla rodziców przedszkoli dwujęzycznych BSD2 odbędzie się w czwartek, 29 lutego, w godzinach 17:30–19:00. w Centrum Zasobów Rodzinnych BSD2 mieszczącym się w szkole Tioga, 212 W. Memorial Road w Bensenville.WITAJ SENIOROWO DUCKWORTH

Ustawodawca zwiedza program Head Start i pyta, w jaki sposób rząd federalny może zapewnić lepsze wsparcie

15 lutego amerykańska senator Tammy Duckworth uczestniczyła w programie Head Start w Bensenville Early Learning Center w szkole Tioga.


Podczas wycieczki dr Katie McCluskey, superintendent szkół BSD2, Jeff Kersten, dyrektor szkoły Tioga i Christy Poli, koordynatorka BSD2 ds. narodzin-3 i przedszkoli, wzięli udział w dyskusji panelowej z lokalnymi rodzicami i liderami oświatowymi na temat sposobów, w jakie federalne rząd może zapewnić lepsze wsparcie dla programów Head Start w całym kraju.


Program Head Start w Bensenville Early Learning Centre działa w ramach wyjątkowego i niezwykle udanego partnerstwa społecznego pomiędzy Dystryktem 2 i Metropolitan Family Services. W trakcie dyskusji rodzice, personel i liderzy Head Start z Metropolitan chwalili program Bensenville, dzieląc się z senatorem Duckworth, w jaki sposób pomaga on rodzinom złagodzić wpływ ubóstwa międzypokoleniowego i otworzyć drzwi do możliwości dla rodzin.


ZAZNACZ SWOJE KALENDARZE

Wiosenny musical Blackhawk – Disney's Frozen JR. - pojawi się na scenie w marcu

Próby do Disney's Frozen JR., wiosennego musicalu Blackhawk Middle School, wyglądają i brzmią wspaniale!


Zamrożony JR. ożywi na scenie Elsę, Annę i magiczną krainę Arendelle. W programie znajdą się wszystkie zapadające w pamięć piosenki z filmu animowanego oraz ta sama obsada ukochanych bohaterów. Pełna magii, przygód i dużej dawki humoru, Kraina Lodu JR. z pewnością rozmrozi nawet najzimniejsze serce!


Występy zaplanowano na godzinę 19:00. Piątek i sobota, 8 i 9 marca, o godzinie 14:00. Niedziela, 10 marca. Bilety kosztują 6 dolarów dla dorosłych i 5 dolarów dla studentów i można je kupić na wejściu.

WYSYŁAMY SWOJĄ MIŁOŚĆ SENIOROM

Uczniowie drugiej klasy BSD2 wysyłają kartki walentynkowe mieszkańcom Castle Towers

Studenci często wymieniają się między sobą kartkami z okazji Walentynek.


Jednak w tym roku uczniowie drugiej klasy z Dystryktu również stworzyli walentynki, aby podzielić się nimi z seniorami ze społeczności BSD2.


W Walentynki część z tych kartek została dostarczona do domu opieki Castle Towers, gdzie mieszkańcy byli mile zaskoczeni, gdy otrzymali wyraz miłości od młodych ludzi!


BINGO!

Tioga Family Fun Night było kolejnym niesamowitym wydarzeniem społecznościowym!

Gry karnawałowe na siłowni, bingo w kawiarni i niesamowita społeczność Tioga, która zbiera się, aby cieszyć się tym wszystkim!


Wow, co za wspaniały wieczór!


Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom i wolontariuszom PTA, którzy przyszli i sprawili, że Tioga Family Fun Night było tak wspaniałym wydarzeniem!


MUZYKA DLA NASZYCH USZY

Coroczny lutowy koncert zespołu Blackhawk obejmował różnorodne występy

Wtorek był wspaniałym wieczorem dla muzyków-studentów BMS, którzy weszli na scenę podczas corocznego lutowego koncertu.


Wieczór uświetniły występy zespołu z szóstej klasy oraz zespołu z siódmej i ósmej klasy Blackhawk, a także zespołu jazzowego BMS, zespołu jazzowego i duetu fletowego.


Możesz obejrzeć cały film tutaj i usłyszeć każdą nutę lub kliknąć poniższe linki, aby zobaczyć konkretne utwory.

JAZZ BAND


SIXTH-GRADE BAND


JAZZ COMBO

FLUTE DUET


SEVENTH- & EIGHTH-GRADE BAND

CZAS NA PRZEDSTAWIENIE

Uczniowie klas czwartych wykorzystują zdobytą wiedzę o literaturze podczas występów teatralnych na żywo

W zeszłym tygodniu czwartoklasiści z całego dystryktu odwiedzili teatr Tivoli w Downers Grove, gdzie zostali ugoszczeni przedstawieniem James and the Giant Peach Roalda Dahla.


Wycieczka terenowa była częścią jednostki nauczania, podczas której uczniowie poznawali tematy i cechy charakteru. Oglądanie spektaklu dało im niepowtarzalną okazję do wykorzystania zdobytych umiejętności podczas występu teatralnego na żywo.


DO WYZWANIA

Johnson wita Rope Warriora w konkursie Kids Heart Challenge

W tym roku szkoła W.A. Johnson po raz kolejny podjęła wyzwanie Kids Heart Challenge. W ramach tych wysiłków Wojownik Liny złożył specjalną wizytę, aby zademonstrować swoje niesamowite umiejętności w skakaniu i nauczyć uczniów kilku nowych sztuczek!


Część konkursu Kids Heart Challenge podkreśla znaczenie zdrowia serca dla uczniów, a rozwijanie umiejętności skakania na skakance to tylko jeden ze sposobów, w jakie uczniowie mogą pracować nad poprawą swojej sprawności sercowo-naczyniowej na zajęciach WF.


Przed ostatnim tygodniem montlong Kids Heart Challenge organizacja Johnson's Heart Heroes zebrała już ponad 8 000 dolarów na rzecz działań American Heart Association na rzecz dzieci o wyjątkowych sercach. Kontynuuj wspaniałą pracę!


SPRAWDŹ TO

 Jeśli jesteś aktywny w mediach społecznościowych, polub i śledź strony BSD2 na Facebooku i X

Jeśli lubisz media społecznościowe, będzie nam miło, jeśli odwiedzisz nasze strony na Facebooku i X, klikniesz przycisk „Lubię to” i śledź nasze wpisy, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami BSD2.


Po prostu zaloguj się i wyszukaj „Bensenville School District 2”.


Będziesz wiedzieć, gdzie jesteś, gdy znajdziesz się na stronie z nowym logo Dystryktu „Wspólna nauka i rozwój” pokazanym po prawej stronie.E-ULOTKI BSD2

Poniżej znajdują się aktualne ulotki społecznościowe zamieszczone na stronie internetowej Okręgu

Dystrykt 2 stał się „zielony” w swoim podejściu do dystrybucji ulotek społecznych.


Zamiast wysyłać ulotki do domu z każdym uczniem pocztą z plecakiem, ulotki dystryktu i społeczności są publikowane na stronie BSD2 E-Ulotki, aby rodzice mogli je przeglądać lub drukować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.


Szacuje się, że oszczędza to naszym szkołom setki godzin rocznie spędzonych na sortowaniu i obsłudze materiałów, nie wspominając o liczbie drzew i innych zasobów zaoszczędzonych podczas ich produkcji.


Bensenville School District 2
210 S. Church Street
Bensenville, IL 60106
 630-766-5940
STAY CONNECTED
Facebook  Twitter