22 kwietnia 2024 r

BSD2 Wiadomosci i Powiadomienia Ulotki Dystryktu i Spolecznosci BSD2 Kalendar Imprez

RAPORTY Z POSTĘPU

Śródokresowe raporty z postępu trzeciego trymestru będą dostępne w poniedziałek, 29 kwietnia Grafika przedstawiająca śródokresowe raporty z postępu trzeciego trymestru

Czwartek, 18 kwietnia, zakończył półrocze trzeciego trymestru.


Śródokresowe raporty z postępu trzeciego trymestru zostaną udostępnione w poniedziałek, 29 kwietnia.


Przedszkole


Rodzice przedszkolaków otrzymają za pośrednictwem Seesaw wiadomość dotyczącą postępów uczniów w pierwszym trymestrze 29 kwietnia. Jeśli jeszcze tego nie otrzymali, rodzice przedszkolaków powinni skontaktować się z nauczycielem swojego dziecka, aby połączyć się z ich zajęciami w Seesaw.Klasy 1-5


29 kwietnia uczniowie klas 1-5 zostaną odesłani do domu z wydrukowanym śródsemestralnym raportem z postępów. Raport będzie zawierał jedynie uwagi dotyczące postępów uczniów w matematyce i językach obcych.


Klasy 6-8


Assignment scores for students in Grades 6-8 will be viewable on April 29 through the Student Portal of the PowerSchool student information system. Parents are encouraged to sit alongside their students while on a District Chromebook to review their assignment scores.


PROSZĘ PLANOWAĆ UDZIAŁ

Sesja informacyjna dla rodziców poświęcona cyberprzemocy i nierozsądnemu korzystaniu z mediów społecznościowych

Zachęcamy wszystkich rodziców z systemem BSD2 do wzięcia udziału w specjalnej sesji informacyjnej dla rodziców na temat cyberprzemocy i nierozsądnego korzystania z mediów społecznościowych o godzinie 18:30. Wtorek, 23 kwietnia, w Blackhawk Middle School. (Zapewnione zostanie tłumaczenie symultaniczne na język hiszpański.)


Wieczór uświetni specjalna prezentacja ptDoktor Sameer Hinduja, cieszący się międzynarodowym uznaniem za swoje przełomowe prace nad cyberprzemocą i bezpiecznym korzystaniem z mediów społecznościowych. W tej prezentacji zaoferuje praktyczne strategie identyfikowania, zapobiegania i reagowania na cyberprzemoc, seksting i nierozsądne korzystanie z mediów społecznościowych.


Strategie dr Hinduji skupiają się na poprawie komunikacji, kultywowaniu empatii i odporności, rozwijaniu kompasu moralnego, identyfikowaniu niepodlegających negocjacjom wartości i przekonań, znajdowaniu stabilnych źródeł tożsamości, rozwijaniu samokontroli, priorytetowym traktowaniu dojrzałości i odpowiedzialności oraz rozwiązywaniu problemów w sposób, który zadowolić wszystkie strony.Uczestnicy wyjdą zachęceni, wzmocnieni i wyposażeni w zwiększone możliwości promowania bezpiecznego i odpowiedzialnego uczestnictwa w cyberprzestrzeni wśród młodzieży, którą się opiekują, a także w liczne zasoby, które pomogą im w osiągnięciu tych celów.

BIEG! UKRYĆ! WALKA!

Dowiedz się, jak Dystrykt 2 wzmacnia bezpieczeństwo w szkole i swoje protokoły reagowania w sytuacjach awaryjnych

Bezpieczeństwo uczniów jest najwyższym priorytetem Dystryktu!

Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców z BSD2 do wzięcia udziału w specjalnej sesji informacyjnej dla rodziców na temat ważnych inicjatyw związanych z bezpieczeństwem w szkole wdrożonych przez Dystrykt 2 w ciągu ostatnich dwóch lat.


Ta ważna prezentacja odbędzie się o godzinie 18:00. We wtorek, 30 kwietnia, w Blackhawk Middle School. (Zapewnione zostanie tłumaczenie symultaniczne na język hiszpański.)


Podczas wieczornej prezentacji rodzice dowiedzą się m.in.:  • Czakończenie ogólnopowiatowego audytu bezpieczeństwa.
  • Wdrożenie standardowych protokołów reagowania w sytuacjach awaryjnych we wszystkich szkołach BSD2.
  • Szkolenie personelu i uczniów w zakresie zasad ALICE.

RIGHT AT SCHOOL

Ważna informacja o zmianach programowych rozpoczynających się tej jesieni

Programy Right at School After School (RAS) będą kontynuowane w przyszłym roku. W związku z wygaśnięciem funduszu ESSER w związku z pandemią COVID-19 program Right at School będzie odtąd programem opłacanym przez rodziców.


RAS przyjmuje dotacje w ramach programu pomocy w opiece nad dziećmi stanu Illinois (CCAP), a rodziny kwalifikujące się do pomocy mogą uzyskać dostęp do programu RAS za niewielką opłatą lub bezpłatnie.Następne Spotkanie MPK

Wielojęzyczna Rada Doradcza Rodziców (MPAC) okręgu szkolnego Bensenville 2 zbierze się w godzinach 17:30–18:30. Czwartek, 25 kwietnia, w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Centrum Administracji Edukacyjnej mieszczącym się pod adresem 210 S. Church Road, Bensenville.

Opieka nad dziećmi będzie zapewniona.Podczas spotkania MPAC poprosi rodziców o opinie na temat wykorzystania przez Okręg funduszy federalnych i podzieli się informacjami na temat programów Okręgu dla osób uczących się języków.


MPAC składa się z rodziców/opiekunów uczniów uczestniczących w Okręgowym Programie Edukacji Wielojęzycznej, w skład którego wchodzą nasi uczniowie uczący się języka angielskiego i uczniowie dwujęzyczni.


Celem MPAC jest:


  • Utrzymywanie komunikacji pomiędzy Okręgiem a rodzicami/opiekunami uczniów objętych Programem Edukacji Wielojęzycznej.
  • Zapewnienie rodzicom/opiekunom uczniów objętych Programem Edukacji Wielojęzycznej Dystryktu możliwości poznania programów językowych;
  • Informowanie rodziców/opiekunów o celach i korzyściach wynikających z dwujęzyczności, edukacji dwujęzycznej i języka angielskiego jako drugiego języka (ESL); I
  • Identyfikacja tematów interesujących rodziców/opiekunów.

SODEXO

Ankieta ma na celu sprawdzenie Twojej opinii na temat posiłków szkolnych

Sodexo – dostawca usług gastronomicznych dla Dystryktu 2 – zaprasza uczniów i rodziców do dzielenia się swoimi opiniami na temat posiłków szkolnych.


Prosimy o wypełnienie krótkiej, dwuminutowej ankiety przed jej zamknięciem 1 maja i pomóż Sodexo poprawić jakość posiłków dla naszych uczniów.


BEZPŁATNE BADANIA ROZWOJOWE

Nikt nie zna Twojego dziecka lepiej niż Ty

Okręg szkolny Bensenville School District 2 przeprowadzi bezpłatne badania profilaktyczne dzieci w wieku 3–5 lat w czwartek 2 maja i piątek 3 maja.


Te pokazy są pierwszym krokiem w wyłonieniu dzieci do naszego programu Przedszkole dla wszystkich i/lub Head Start.


Specjaliści ocenią rozwój dużej i małej motoryki Twojego dziecka, jego gotowość do rozpoczęcia nauki oraz mowy, języka, wzroku i słuchu.


Zadzwoń do biura szkoły Tioga pod numer 630-766-2602 wew. 4200, aby umówić się na badanie przesiewowe dziecka.

Free Developmental Screening Flyer

TARGI POSZUKIWANIA KARIERY

Ósmoklasiści BMS zapoznali się z osobami reprezentującymi 30 różnych dziedzin kariery

Niedawno ósmoklasiści BMS zostali zapoznani z szeroką gamą zawodów i osobami, które je faktycznie wykonują, podczas drugich corocznych Targów Poszukiwania Kariery Blackhawk.


Do studentów dołączyło 30 różnych przedstawicieli z różnych dziedzin zawodowych: księgowości, architektury, sztuki, naprawy samochodów, urody i kosmetologii, zarządzania przedsiębiorstwem i własności, programowania komputerów, edukacji, inżynierii, finansów, zdrowia i medycyny, prawa , bezpieczeństwo publiczne, polityka, nieruchomości, usługi społeczne i weterynaria.


Wydarzenie jest częścią zajęć społecznych w ósmej klasie, podczas których uczniowie rozpoczynają naukę zarządzania swoimi finansami osobistymi i znalezienia pracy.


Targi Poszukiwania Kariery skłoniły uczniów nie tylko do odkrywania dziedzin kariery wykraczających poza ich bezpośrednie zainteresowania, ale także do zaangażowania osób pracujących w tych dziedzinach w rozmowy na temat ich pracy i życia.

CZYTAJĄCY PRZYJACIELE

Studenci nawiązują międzypokoleniowe przyjaźnie poprzez comiesięczne wizyty w Bridgeway

Przez cały rok szkolny piątoklasiści z klasy Erin Opielowksi co miesiąc odwiedzają swoich znajomych z czytania w Bridgeway Senior Living. Podczas tych wizyt uczniowie często czytają seniorom i wyjaśniają im, czego uczą się na zajęciach.


Z kolei mieszkańcy często dzielą się z uczniami swoimi wspomnieniami z dzieciństwa i przemyśleniami na temat tego, czego się uczą.


Z każdą wizytą relacje między Reading Buddies rosną, a zarówno uczniowie, jak i seniorzy tworzą przyjaźnie międzypokoleniowe, które rozkwitają wraz z upływem roku.


Jednak w tym miesiącu uczniowie pani Opielowski pojawili się z niespodzianką. Zamiast czytać z mieszkańcami, zorganizowali pokaz talentów, oferując występy muzyczne, opowiadając dowcipy i zagadki, a nawet ćwicząc gimnastykę, aby podziękować swoim kumplom z Bridgeway Reading za przyjaźnie, które zawarli w tym roku szkolnym.

WITAJ W TIOGA

Ryan T. Higgins opowiada uczniom Tiogi o swoim życiu jako popularnego autora i ilustratora książek dla dzieci

Ryan T. Higgins, autor i ilustrator popularnych książek „Matka Bruce” i „Penelope Rex”, odwiedził niedawno szkołę Tioga.


Uczniowie klas K-5 wypełnili salę gimnastyczną, aby wysłuchać opowieści pana Higginsa o swoim życiu i karierze oraz przeczytać jego najnowszy tytuł „Penelope Rex i problem ze zwierzętami domowymi”.


Pan Higgins pokazał także uczniom, jak rysuje Penelopę, i wyjaśnił im, skąd czerpie pomysły na swoje opowiadania i ile czasu zajmuje przekształcenie tych pomysłów w książki.

Tioga była jedną z niewielu szczęśliwych szkół podstawowych w rejonie Chicago, które pan Higgins odwiedził dzisiaj dzięki uprzejmości Anderson’s Bookshop w Naperville.

WYCIECZKA

Szóstoklasiści podczas jednego dnia w muzeum zgłębiają wiedzę o naukach społecznych

Uczniowie szóstej klasy Blackhawk niedawno wsiedli do autobusów i udali się do Chicago na wycieczkę do Field Museum of Natural History.


Eksponaty muzeum nawiązują bezpośrednio do programu nauczania nauk społecznych dla szóstej klasy oraz badań uczniów nad historią świata i starożytnymi artefaktami.


KONFLIKT PROWADZI DO ZMIANY

Wycieczka terenowa do Cantigny łączy wnioski wyciągnięte z trzech wojen amerykańskich

Przez cały trzeci trymestr uczniowie piątej klasy Dystryktu 2 studiują wojnę secesyjną, aby dowiedzieć się, jak konflikt prowadzi do zmian.


W ramach tej jednostki studiów odbywają także wycieczkę terenową do Cantigny, dawnej posiadłości Josepha Medilla i jego wnuka, pułkownika Roberta R. McCormicka, wydawców Chicago Tribune.


Ciesząc się pięknymi terenami, zwiedzając Muzeum Wojskowe Pierwszej Dywizji, odkrywają także, w jaki sposób konflikty z I i II wojny światowej doprowadziły do zmian.


'RZUĆ TO!'

 Coroczne zrzucanie jaj to ekscytująca część roku szkolnego dla piątoklasistów Tioga

Rzuć to! Rzuć to! Rzuć to!” – krzyczeli piątoklasiści szkoły Tioga, gdy dyrektor Jeff Kersten i wicedyrektor Amber Soike zrzucali w środę z dachu sali gimnastycznej jedną paczkę za drugą.


Ten głośny i żywy spektakl był jednym z najważniejszych wydarzeń roku szkolnego piątej klasy w Tioga – corocznym zrzucaniem jajek!


Każdej wiosny uczniowie piątej klasy mają za zadanie odpowiednio bezpiecznie zapakować surowe jajko, aby przetrwało upuszczenie z drugiego piętra szkoły.


Chociaż wiele pluszowo zapakowanych jaj wylądowało z „duchem” lub „pluchem”, wiele paczek odpowiednio chroniło ich cenny ładunek. Niektóre projekty zawierające balony i spadochrony niemal nawet wzbiły się w powietrze!

SPRAWDŹ TO

 Jeśli jesteś aktywny w mediach społecznościowych, polub i śledź strony BSD2 na Facebooku i X

Jeśli lubisz media społecznościowe, będzie nam miło, jeśli odwiedzisz nasze strony na Facebooku i X, klikniesz przycisk „Lubię to” i śledź nasze wpisy, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami BSD2.


Po prostu zaloguj się i wyszukaj „Bensenville School District 2”.


Będziesz wiedzieć, gdzie jesteś, gdy znajdziesz się na stronie z nowym logo Dystryktu „Wspólna nauka i rozwój” pokazanym po prawej stronie.


E-ULOTKI BSD2

Poniżej znajdują się aktualne ulotki społecznościowe zamieszczone na stronie internetowej Okręgu

Dystrykt 2 stał się „zielony” w swoim podejściu do dystrybucji ulotek społecznych.


Zamiast wysyłać ulotki do domu z każdym uczniem pocztą z plecakiem, ulotki dystryktu i społeczności są publikowane na stronie BSD2 E-Ulotki, aby rodzice mogli je przeglądać lub drukować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.


Szacuje się, że oszczędza to naszym szkołom setki godzin rocznie spędzonych na sortowaniu i obsłudze materiałów, nie wspominając o liczbie drzew i innych zasobów zaoszczędzonych podczas ich produkcji.


Bensenville School District 2
210 S. Church Street
Bensenville, IL 60106
 630-766-5940
STAY CONNECTED
Facebook  Twitter