20 maja 2024 r

Wiadomości i powiadomienia BSD2 | Ulotki dystryktu i społeczności | Kalendarz wydarzeń BSD2

WITAJ W DYSTRYKCIE 2!

Nowy dyrektor ma poprowadzić Blackhawk w przyszłym roku

Rada Edukacyjna BSD2 mianowała Dianę Vergarę nową dyrektorką Blackhawk Middle School.


Pani Vergara uczęszcza do Drugiego Dystryktu ze szkoły średniej Shields w południowo-zachodniej części Chicago, gdzie przez ostatnie siedem lat pełniła funkcję zastępcy dyrektora.


"SM. Vergara ucieleśnia zasady nadziei i zmian dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w szkołach publicznych w Chicago jako nauczyciel, trener i zastępca dyrektora” – powiedziała dr Katie McCluskey, kurator szkół, przedstawiając panią Vergarę Zarządowi.


KLASA 2024

Awans Blackhawka do ósmej klasy przypada 28 maja

We wtorek, 28 maja, w szkole terenowej w Fenton High School, 1000 W. Green Street, Bensenville, Blackhawk Middle School odbędzie się ceremonia promocji ósmej klasy.


Rodziny uczniów biorące udział w uroczystości promocyjnej otrzymują łącznie sześć biletów.


Uczniowie powinni przybyć na godzinę 18:30. Ceremonia rozpoczyna się o godzinie 19:00.

POTRZEBUJEMY TWOJEJ OPINI

Prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej dotacji w szkole na rzecz transformacji klimatycznej do 29 maja

W Dystrykcie 2 współpracujemy z rodzinami, aby zapewnić nauczanie skoncentrowane na uczniach. Aby to zrobić, potrzebujemy Twojej opinii.


Poświęć chwilę, aby podzielić się swoimi doświadczeniami w dystrykcie w naszej ankiecie rodzinnej dotyczącej dotacji na transformację klimatyczną w szkole, do której link znajduje się poniżej.Ankieta kończy się 29 maja.

CZY JESTEŚ GŁODNY?

Stowarzyszenie Edukacyjne Bensenville sponsoruje mobilną spiżarnię 23 maja

Jeśli nie masz wystarczającej ilości jedzenia, pomocna może okazać się mobilna spiżarnia Północnego Illinois Food Bank. Zajmuje się dystrybucją pożywnej żywności w obszarach o największych potrzebach. Jedzenie jest bezpłatne, więc sąsiedzi mogą się rozwijać!


Stowarzyszenie Edukacyjne Bensenville sponsoruje Mobile Market Pantry w Bensenville w godzinach 16:00–17:30. wtorek, 23 maja, w Veterans Park, 149 N. Church Road, Bensenville.


Żywność dystrybuowana jest według kolejności zgłoszeń, do wyczerpania zapasów.


Prosimy o zabranie ze sobą toreb lub pudełek, w które można zapakować żywność.

LETNIE ŻYWIENIE

Bezpłatny letni program śniadaniowy oferowany w Tioga

Okręg szkolny Bensenville 2 będzie przez cały czerwiec podawać BEZPŁATNE śniadanie wszystkim osobom do 18. roku życia.


  • Lokalizacja: Szkoła Tioga, 212 W. Memorial Road
  • Terminy: poniedziałek-czwartek, 5-27 czerwca (w środę 19 czerwca śniadanie nie będzie serwowane)
  • Czas: 8:05-8:30


Posiłki należy spożywać na miejscu.

ŁAWKI DLA KOLEŻAN

Nowe elementy placów zabaw zapewniają uczniom miejsce, do którego mogą się udać, gdy potrzebują przyjaciela

Rodzice, członkowie społeczności i lokalni przywódcy z całego Bensenville zebrali się w zeszłym tygodniu, aby uczcić instalację „Buddy Benches” na placach zabaw w szkołach Tioga i W.A. Johnson.


„Buddy Bench” to miejsce, w którym uczeń może pójść, gdy czują się smutni lub samotni i potrzebują kogoś, z kim mógłby porozmawiać lub bawić się. Kiedy uczeń siedzi na „ławce kumpla”, inni uczniowie i pracownicy będą wiedzieć, że dziecko może skorzystać z przyjaciela, dołączy do dziecka i zaoferuje ich pomoc, wsparcie i komfort.Na początku tego roku studenci z trzeciej klasy zbadali i opracowali propozycję zakupu „Buddy Benches” na instalację na swoich placach zabaw. W styczniu przedstawili swój pomysł Bensenville Community Foundation. Fundacja uwielbiała ten pomysł i jednogłośnie głosowała za sfinansowaniem projektu.


Zdjęcia dzięki uprzejmości Village of Bensenville

WHEELS4WISDOM

Bensenville łączy siły, aby zapewnić rowery potrzebującym uczniom

Dzięki hojności społeczności Bensenville czternastu uczniów BSD2 będzie jeździć na „nowych dla nich” rowerach.


Departament Policji w Bensenville przechowuje zagubione, skradzione i porzucone rowery. Jeśli pozostają nieodebrane, Departament przekazuje je na szczytny cel. Tej wiosny tą dobrą inicjatywą była Koalicja Młodzieży w Bensenville i jej nowy program Wheels4Wisdom.


W przypadku Wheels4Wisdom Koalicja współpracowała z Departamentem Policji w Bensenville i klasą małych silników Marka Drelicharza w Fenton High School w celu odnowienia rowerów. Następnie Fenton i BSD2 współpracowały, aby zidentyfikować uczniów, którzy odnieśliby korzyści z posiadania takiego pojazdu do dojeżdżania głównie do i ze szkoły. Jednak rower ma służyć także im przyjemności i aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno rowerom, jak i uczniom, Koalicja bezpłatnie zapewniła uczniom kaski i zamki.


Wiele rowerów zostało przekazanych odbiorcom podczas Krajowych Warsztatów Bezpieczeństwa Miesiąca Roweru w Village of Bensenville, które 13 maja zorganizowano w dzielnicy Bensenville Park District w Deer Grove Leisure Center.


„Wszyscy byli zaangażowani” – powiedziała Lara Schwarz, łącznikowa ze społecznością w Dystrykcie 2 i członkini Zarządu Koalicji. „Ale myślę, że najbardziej satysfakcjonującą częścią było zobaczenie min dzieci, gdy otrzymały nowe rowery!”

OTO OFERTA!

Studenci Blackhawk prezentują biznesplany podczas trzeciego dorocznego konkursu dla młodych przedsiębiorców zajmujących się przedsiębiorczością uczniów Dystryktu 2

Jadalne talerze, kontrolery gier wideo o regulowanym rozmiarze i skrzynki zamykające, dzięki którym nie będziesz sprawdzać telefonu komórkowego podczas jazdy. Te dzieciaki i ich pomysły, prawda?


Cóż, trzy z tych pomysłów zyskały duże uznanie podczas trzeciego roku okręgowego konkursu prezentacji dla młodych przedsiębiorców, który odbył się 10 maja w Blackhawk Middle School.


W ramach konkursu uczniowie siódmej klasy z zajęć STEM Lab prowadzonych przez Deannę Berardi mieli za zadanie wymyślić produkt lub usługę, która rozwiązałaby problem, a także opracować biznesplan, który miał „sprzedać” potencjalnym „inwestorom”. Pomyśl o Shark Tank!


W sumie 20 uczniów podjęło wyzwanie, przedstawiając w sumie 12 biznesplanów panelowi składającemu się z lokalnych urzędników i liderów biznesu.


Ostatecznie zwycięzcami zostali…


  • PIERWSZE MIEJSCE – $1,000 | Amalie Adamczyk za „The EarBudy”, poręczne urządzenie zapobiegające plątaniu się przewodów słuchawek.
  • DRUGIE MIEJSCE - $500 | Elodie LePage, Abby Schmidt i Dylan DiPaolo za „ClearCut”, antybakteryjną deskę do krojenia z bokami zapobiegającymi bałaganowi.
  • TRZECIE MIEJSCE - $250 | Dorian Popiela i Liam Williams za „Zippy”, połączenie bluzy z kapturem i plecaka

Sponsorami tegorocznego konkursu „Młodzi przedsiębiorczy studenci” byli Grand Subaru, Izba Handlowa w Bensenville, DuCAP, sklep UPS w Bensenville, wioska Bensenville i Green Street Grille.


Szczególne podziękowania należą się wszystkim, którzy zgłosili się do sędziowania konkursu: Dr Katie McCluskey, Kurator Szkół Dystryktu 2; Jim Stoltman, członek Rady ds. Edukacji Dystryktu 2; Frank DeSimone, Prezydent wioski Bensenville; Ryan Drouin, dyrektor generalny Grand Subaru; Jose Carrera, menedżer marki w Grand Subaru; Mike Munroe, właściciel Green Street Grille; Jim Ochoa, właściciel sklepu UPS w Bensenville i członek Zarządu Izby Handlowej w Bensenville; oraz Michelle Smith, dyrektor ds. zaangażowania społeczności DuCAP.

JAGUAR JAMBOREE

To był niesamowity wiosenny wieczór w Johnson!

Zabawy karnawałowe, wsadowy zbiornik, nagrody w loterii i pyszne jedzenie, a wszystko to w idealny wiosenny wieczór!


Dziękujemy wszystkim naszym rodzinom, które przybyły na Jaguar Jamboree 10 maja i wszystkim – Johnson PTA, pracownikom, wolontariuszom i sprzedawcom – którzy zebrali się, aby stworzyć kolejne niezapomniane przeżycie dla tej wspaniałej społeczności szkolnej!


MUZYKA POP!

Uczniowie klas przedszkolnych wzięli udział w pokazie bąbelków Bena

Które dziecko w wieku przedszkolnym nie KOCHA bąbelków, prawda?


Dlatego też Centrum Edukacji Wczesnoszkolnej w Bensenville głośno powtarzało „ochy” i „aasy”, gdy klasy przedszkolne z dystryktu brały udział w Ben's Bubble Show.


Za pomocą dużej miski płynu do baniek i szerokiej gamy różdżek mistrz dmuchania baniek Ben Jiminez zafundował uczniom szereg sztuczek i dzieł artystycznych oraz – oczywiście – pozwolił im pęknąć więcej niż kilka baniek o różnych kształtach, rozmiarach i zabarwienie!


ROZMOWA KONSERWACYJNA

Latający Lis uczy drugoklasistów o różnorodnym i niepowtarzalnym świecie zwierząt

Uczniowie klas drugich ze szkół Tioga i W.A. Johnson spotkali w zeszłym tygodniu wiele interesujących zwierząt. Fundusz na rzecz Ochrony Lisów Flying Fox odwiedził szkoły i zapewnił im bezpośrednie spotkania z leniwcem, pancernikiem, kolczatką, boa dusicielem, papugą, kinkajou i – oczywiście – nietoperzem owocożernym, czyli przedmiotem prac konserwatorskich Flying Fox.


Flying Fox Conservation Fund z siedzibą w Chicago to organizacja non-profit, której celem jest ochrona nietoperzy owocożernych Starego Świata i ich siedlisk poprzez ochronę, edukację i badania. Jej celem jest ocalenie populacji nietoperzy owocożernych Starego Świata i ich siedlisk poprzez niekonfrontacyjne podejście w celu osiągnięcia rozwiązań korzystnych dla nietoperzy, ludzi i ekosystemów.

SPRAWDŹ TO

 Jeśli jesteś aktywny w mediach społecznościowych, polub i śledź strony BSD2 na Facebooku i X

Jeśli lubisz media społecznościowe, będzie nam miło, jeśli odwiedzisz nasze strony na Facebooku i X, klikniesz przycisk „Lubię to” i śledź nasze wpisy, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami BSD2.


Po prostu zaloguj się i wyszukaj „Bensenville School District 2”.


Będziesz wiedzieć, gdzie jesteś, gdy znajdziesz się na stronie z nowym logo Dystryktu „Wspólna nauka i rozwój” pokazanym po prawej stronie.


E-ULOTKI BSD2

Poniżej znajdują się aktualne ulotki społecznościowe zamieszczone na stronie internetowej Okręgu

Dystrykt 2 stał się „zielony” w swoim podejściu do dystrybucji ulotek społecznych.


Zamiast wysyłać ulotki do domu z każdym uczniem pocztą z plecakiem, ulotki dystryktu i społeczności są publikowane na stronie BSD2 E-Ulotki, aby rodzice mogli je przeglądać lub drukować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.


Szacuje się, że oszczędza to naszym szkołom setki godzin rocznie spędzonych na sortowaniu i obsłudze materiałów, nie wspominając o liczbie drzew i innych zasobów zaoszczędzonych podczas ich produkcji.


Bensenville School District 2
210 S. Church Street
Bensenville, IL 60106
 630-766-5940
STAY CONNECTED
Facebook  Twitter