12 lutego 2024 r

BSD2 Wiadomosci i Powiadomienia | Ulotki Dystryktu i Spolecznosci | BSD2 Kalendar Imprez

KONFERENCJE RODZICÓW I NAUCZYCIELI

Zachęcamy wszystkich rodziców do zorganizowania wiosennej konferencji

Wiosenne konferencje rodziców i nauczycieli odbędą się w piątek, 16 lutego.


Zachęcamy wszystkich rodziców do zaplanowania wiosennej konferencji rodziców z nauczycielami, ponieważ są one przeznaczone dla nauczycieli w celu omówienia z rodzicami informacji na temat postępów ich dziecka, mocnych stron i obszarów wymagających poprawy.


Na wizyty można umawiać się online do środy, 14 lutego, pod poniższymi linkami:Nauczyciele mogą zorganizować alternatywne rozwiązania dla rodziców/opiekunów, którzy nie mogą uczestniczyć w konferencjach w regularnych godzinach. Dodatkowe konferencje mogą być organizowane w miarę potrzeb przez nauczycieli lub na prośbę rodziców/opiekunów.

5ESSENTIALS

Chcemy usłyszeć od Ciebie!

Rodzice, to jest Wasza szansa, aby podzielić się przemyśleniami na temat kluczowych elementów sukcesu szkoły Waszego dziecka!


 • Skuteczni Liderzy
 • Nauczyciele współpracujący
 • Ambitna instrukcja
 • Zaangażowane rodziny
 • Wspieranie środowiska


Zbierając dane na te tematy, coroczne badanie Illinois 5Essentials Survey pomaga Okręgowi 2 ulepszyć nauczanie i uczenie się poprzez poprawę kultury i klimatu w szkołach i klasach. Odpowiedzi na ankiety wpływają na przyszłe decyzje dotyczące Twojej szkoły i wspierają proces doskonalenia szkoły.


TWOJA WKŁAD JEST WAŻNY!


Kliknij poniższy link i weź udział w programie 5Essentials przed zamknięciem okna ankiety 29 marca.


ZAPISY DO PRZEDSZKOLA

Szkoły Johnson i Tioga będą gospodarzami rejestracji do przedszkoli we wtorek, 5 marca

Przychodzące przedszkolaki, które NIE są aktualnie objęte Obwodowym Programem Przedszkolnym, będą mogły zarejestrować się na rok szkolny 2024-2025 we wtorek, 5 marca, w godzinach 15:00-19:00. Na:


 • Szkoła Tioga, 212 W. Memorial Road
 • Szkoła WA Johnson, 252 Ridgewood Avenue


Uczniowie będą musieli zarejestrować się w swojej szkole macierzystej, więc rodzice, którzy nie są pewni, do której szkoły będzie uczęszczać ich dziecko, powinni zadzwonić do Centrum Administracji Oświatowej pod numer 630-766-5940.


Wymagania rejestracyjne są następujące:


 • Aby dziecko mogło zostać przyjęte do przedszkola, musi być obecne podczas zapisów.
 • Aby dziecko mogło zostać przyjęte do przedszkola, musi być obecne podczas zapisów.
 • Rodzic lub opiekun musi również przedstawić w momencie rejestracji następujące dokumenty potwierdzające miejsce zamieszkania:
 • Oświadczenie o najmie lub hipotece
 • Prawo jazdy lub aktualny dowód tożsamości ze zdjęciem
 • Trzy dodatkowe dokumenty potwierdzające miejsce zamieszkania.


Kliknij tutaj, aby zapoznać się z ulotką dotyczącą rejestracji w przedszkolu.

DWUJĘZYCZNY I DWUSTRONNY

Rodzice z przedszkola zainteresowani Programem dwujęzycznym Dystryktu 2 powinni wziąć udział w wieczorze informacyjnym 29 lutego

Rodzice przyszłych przedszkolaków są zapraszani na prezentację informacyjną oraz sesję pytań i odpowiedzi na temat programu dwujęzycznego okręgu szkolnego Bensenville 2.


Będzie to czwarta klasa przedszkolaków objęta programem, odkąd trzy lata temu Okręg uruchomił program dwujęzyczny na poziomie przedszkola.


Wieczór informacyjny dla rodziców przedszkoli dwujęzycznych BSD2 odbędzie się w czwartek, 29 lutego, w godzinach 17:30–19:00. w Centrum Zasobów Rodzinnych BSD2 mieszczącym się w szkole Tioga, 212 W. Memorial Road w Bensenville.OZMOWA DZIECKA

Bezpłatny program edukacyjny dla rodziców „od urodzenia do 3” Dystryktu 2 pomaga wspierać rozwój rozwojowy noworodków

Pierwsze trzy lata życia to okres niesamowitego wzrostu rozwojowego. Doświadczenia, jakie dziecko zdobywa w tym czasie, pomagają mu w budowaniu umiejętności trwających całe życie, takich jak język, samoregulacja i kompetencje społeczne/emocjonalne.


Misją programu BSD2 Birth-to-3 jest zachęcanie do ciepłych, pielęgnujących interakcji rodzic/dziecko, które kładą podwaliny pod gotowość szkolną, kompetencje emocjonalne i pozytywne zdrowie psychiczne.


Program „Od urodzenia do 3 lat” wykorzystuje program BabyTALK do promowania zdrowych relacji w krytycznych latach rozwoju dziecka i ułatwia wysokiej jakości działania wzmacniające relację rodzic/dziecko.


Program BSD2 „Od urodzenia do 3 lat” działa przez cały rok i jest BEZPŁATNY dla wszystkich uczestników. Oferuje następujące działania:


 • Wizyty domowe z ukierunkowanym wsparciem edukacyjnym w oparciu o potrzeby rodziny
 • Zajęcia edukacyjne dostosowane do wieku, promujące zdrowy rozwój mózgu i umiejętności samoregulacji
 • Oceny rozwojowe
 • Skierowania do zasobów społeczności
 • Comiesięczne warsztaty edukacyjne z zakresu rozwoju mózgu, odżywiania, dyscypliny i umiejętności czytania i pisania
 • Wycieczki do Biblioteki Bensenville rozwijające umiejętności czytania i pisania oraz umiejętności społeczne
 • Wycieczki terenowe zwiększające zaangażowanie rodziny


Aby dowiedzieć się więcej na temat programu „Narodziny do 3 lat” i wymagań kwalifikacyjnych, skontaktuj się z Eriką Vilchis pod adresem evilchis@bsd2.org, 847-262-1134 lub 630-766-2602 Wew.4579.


NUTRISLICE

Nowa aplikacja menu Sodexo zapewnia rodzicom łatwy dostęp do kluczowych informacji o posiłkach uczniów

Sodexo – dostawca usług gastronomicznych dla Dystryktu 2 – przechodzi na nową platformę menu online, Nutrislice.


Oprócz zapewnienia rodzicom wygodnego dostępu do dziennego menu posiłków w szkole na telefonie, aplikacja Nutrislice pomaga im również zaplanować ograniczenia dietetyczne i alergiczne.


Za pośrednictwem aplikacji rodzice mogą przeglądać najważniejsze informacje na temat każdego posiłku, w tym zdjęcia, opisy, składniki, zawartość węglowodanów, alergeny i specjalne informacje dietetyczne. Mogą także zapisać się na powiadomienia o zastąpieniu pozycji menu.


Aplikacja Nutrislice jest przetłumaczona na ponad 50 języków, a rodziny mogą pobrać aplikację Nutrislice na urządzenia Apple lub Android.


GÓRNIKI KLASY

Twórczość artystyczna wzmacnia poczucie przynależności i ukazuje, co jest wyjątkowego w zajęciach Johnsona

Herby klas są teraz wystawione w całej szkole WA Johnson School. Rodzice Johnson, spójrzcie na galerię zdjęć, do której link znajduje się poniżej – znajdź herb klasy swoich uczniów i poproś ich, aby wyjaśnili znaczenie i symbolikę w ramach ich wspólnych dzieł artystycznych.


Nauczyciele i ich uczniowie stworzyli te herby, aby pokazać, co jest wyjątkowego w ich małych społecznościach oraz wzmocnić poczucie rodziny i przynależności w swoich klasach.


Projekt powstał w oparciu o tegoroczne studium pracowników firmy Johnson dotyczące książki Jonathana Alsheimera „Next Level Teaching: Empowering Students and Transforming School Culture” Jonathana Alsheimera.


Wszyscy, od personelu recepcji po interweniujących, aż po kierowników lunchów i przerw, stworzyli herby, które miały reprezentować ich odmienną tożsamość.ZAZNACZ SWOJE KALENDARZE

Wiosenny musical Blackhawk – Disney's Frozen JR. – pojawi się na scenie w marcu

Próby do Disney's Frozen JR., wiosennego musicalu Blackhawk Middle School, wyglądają i brzmią wspaniale!


Zamrożony JR. ożywi na scenie Elsę, Annę i magiczną krainę Arendelle. W programie znajdą się wszystkie zapadające w pamięć piosenki z filmu animowanego oraz ta sama obsada ukochanych bohaterów. Pełna magii, przygód i dużej dawki humoru, Kraina Lodu JR. z pewnością rozmrozi nawet najzimniejsze serce!


Występy zaplanowano na godzinę 19:00. Piątek i sobota, 8 i 9 marca, o godzinie 14:00. Niedziela, 10 marca. Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji.

LICZYMY SIĘ!

Przedszkolaki świętują 100 dni szkoły

W piątek 2 lutego przypadał setny dzień roku szkolnego 2023/2024.Przedszkolaki uczciły tę okazję różnymi zabawami związanymi z tą OGROMNĄ liczbą.PARTY MARIO

Studenci Johnsona nagrodzeni uroczystością związaną z grami wideo za rozwój MAP

Uczniowie trzeciej i czwartej klasy ISP pani Childress w W.A. Johnson School wspólnie ustanowili nowe „najwyższe wyniki” w testach MAP.


Klasa uczciła ten rozwój akademicki w czwartek, 1 lutego, imprezą Mario Party.


Uczniowie przebrani za słynne postacie z gier wideo, udekorowali swoją klasę tak, aby przypominała scenerię z gry wideo i – oczywiście – wzięli udział w ciekawych grach i zajęciach z udziałem Mario, Luigiego i przyjaciół!

BUMP, SET, SPIKE!

 Trwa sezon siatkówki w Blackhawk

W zeszłym tygodniu w Blackhawk Middle School rozpoczął się sezon siatkówki dziewcząt i chłopców.


Zespoły serwują ekscytujące akcje, których nie możesz przegapić.


SPRAWDŹ TO

 Jeśli jesteś aktywny w mediach społecznościowych, polub i śledź strony BSD2 na Facebooku i X

Jeśli lubisz media społecznościowe, będzie nam miło, jeśli odwiedzisz nasze strony na Facebooku i X, klikniesz przycisk „Lubię to” i śledź nasze wpisy, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami BSD2.


Po prostu zaloguj się i wyszukaj „Bensenville School District 2”.


Będziesz wiedzieć, gdzie jesteś, gdy znajdziesz się na stronie z nowym logo Dystryktu „Wspólna nauka i rozwój” pokazanym po prawej stronie.


E-ULOTKI BSD2

Poniżej znajdują się aktualne ulotki społecznościowe zamieszczone na stronie internetowej Okręgu

Dystrykt 2 stał się „zielony” w swoim podejściu do dystrybucji ulotek społecznych.


Zamiast wysyłać ulotki do domu z każdym uczniem pocztą z plecakiem, ulotki dystryktu i społeczności są publikowane na stronie BSD2 E-Ulotki, aby rodzice mogli je przeglądać lub drukować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.


Szacuje się, że oszczędza to naszym szkołom setki godzin rocznie spędzonych na sortowaniu i obsłudze materiałów, nie wspominając o liczbie drzew i innych zasobów zaoszczędzonych podczas ich produkcji.


Bensenville School District 2
210 S. Church Street
Bensenville, IL 60106
 630-766-5940
STAY CONNECTED
Facebook  Twitter