11 marca 2024 r

BSD2 Wiadomosci i Powiadomienia Ulotki Dystryktu i Spolecznosci BSD2 Kalendar Imprez

BĄDŹ UWAŻNY!

Karty ocen za drugi trymestr zostaną wysłane do domu 13 marca

Środa, 28 lutego, zakończyła drugi trymestr.


W środę, 13 marca, karty ocen z drugiego trymestru zostaną wysłane do domów uczniów szkół podstawowych i wysłane pocztą do domów uczniów gimnazjów.


Klasyfikacja oparta na standardach


Dystrykt 2 stosuje oceny oparte na standardach. Oznacza to, że otrzymasz punkty wyłącznie za standardy. Za zadania/oceny nie otrzymasz ogólnej punktacji. Skala ocen to:


 • E- Wzorowy (4): Uczeń samodzielnie rozszerza i stosuje kluczowe koncepcje, procesy i umiejętności oraz potrafi przenieść zdobytą wiedzę do nowych kontekstów.
 • M- Spełnia (3): Uczeń wykazuje solidne zrozumienie kluczowych koncepcji, procesów i umiejętności oraz potrafi konsekwentnie stosować zdobytą wiedzę.
 • P-Progress (2): Uczeń osiąga postępy w kierunku zrozumienia kluczowych koncepcji, procesów i umiejętności przy minimalnej pomocy.
 • B – Początek (1): Uczeń zaczyna rozumieć kluczowe pojęcia, procesy i umiejętności przy pomocy.


Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat kart raportów opartych na standardach.

5ESSENTIALS

Weź Udział W Ankiecie! Pływaj Za Darmo Przez Całe Lato!

Przejdź do trybu online i wypełnij ankietę 5Essentials, a dzięki uprzejmości Bensenville Park District Twoja rodzina może wygrać cztery karnety sezonowe do parku wodnego Bensenville i Splash Pad o wartości 240 USD.


Z każdej szkoły BSD2 zostanie wybrany zwycięzca, więc prześlij swoją odpowiedź do 29 marca, powiedz nauczycielowi swojego dziecka, że wziąłeś udział, a – jeśli będziesz mieć szczęście – Twoja rodzina będzie mogła pływać za darmo przez całe lato!CZYM JEST BADANIE 5ESSENTIALS?


Rodzice, to jest Wasza szansa, aby podzielić się przemyśleniami na temat kluczowych elementów sukcesu szkoły Waszego dziecka!


 • Skuteczni Liderzy
 • Nauczyciele współpracujący
 • Ambitna instrukcja
 • Zaangażowane rodziny
 • Wspieranie środowiska


Zbierając dane na te tematy, coroczne badanie Illinois 5Essentials Survey pomaga Okręgowi 2 ulepszyć nauczanie i uczenie się poprzez poprawę kultury i klimatu w szkołach i klasach. Odpowiedzi na ankiety wpływają na przyszłe decyzje dotyczące Twojej szkoły i wspierają proces doskonalenia szkoły.

AKTUALIZACJA COVID

Potwierdzone przypadki nie wymagają już izolacji przez pięć dni

1 marca CDC zmieniło swoje wytyczne dotyczące wirusa, zalecając, aby obecnie wirusa Covid-19 należy leczyć tak samo, jak inne wirusy układu oddechowego, takie jak przeziębienie czy grypa. Oznacza to, że pięć dni izolacji nie jest już wymagane w przypadku uczniów i pracowników z potwierdzo

nymi przypadkami Covid-19. Zamiast tego mogą teraz wrócić do szkoły lub pracy, gdy następujące objawy ze strony układu oddechowego ustąpią i ustąpią, a od 24 godzin nie będzie gorączki:


 • Gorączka 100,4 F lub większa lub dreszcze
 • Kaszel, jeśli jest nowy
 • Duszność lub trudności w oddychaniu
 • Zmęczenie z nieznanej przyczyny
 • Bóle mięśni lub ciała o nieznanej przyczynie
 • Ból głowy (nowy i umiarkowany lub silny)
 • Nowa utrata smaku lub zapachu
 • Ból gardła
 • Wymioty
 • Biegunka


Rodzice, którzy mają jakiekolwiek pytania dotyczące bezpiecznego powrotu ich dziecka do szkoły, powinni skontaktować się ze szkolnym biurem ds. zdrowia.

ZAREJESTRUJ SWOJE DZIECKO

Rejestracja internetowa dla uczniów powracających na rok szkolny 2024–2025 zostanie uruchomiona 3 kwietnia

Rozpocznie się rejestracja internetowa dla uczniów powracających do Bensenville School District 2 na rok szkolny 2024–2025środa, 3 kwietnia, a zakończy w piątek, 19 kwietnia. Badanie zostanie przeprowadzone za pośrednictwem okręgowego systemu informacji o uczniach PowerSchool i będzie wymagało od rodziców posiadania konta w Portalu dla rodziców PowerSchool.


Dane logowania do kont rodzin w Portalu Rodziców PowerSchool zostaną w tym tygodniu przesłane do domu w plecakach uczniów szkół podstawowych i wysłane na adresy domowe uczniów gimnazjów wraz ze szczegółowymi instrukcjami rejestracji.


Link do Portalu Rodziców PowerSchool można znaleźć na stronie internetowej Dystryktu 2,www.bsd2.org, wraz z zasobami, które pomogą Ci i odpowiedzą na wszelkie pytania.Zabierane przez uczniów Chromebooki mogą uzyskać dostęp do portalu rejestracji online wszędzie tam, gdzie dostępny jest bezprzewodowy Internet (Wi-Fi). Jeśli nie masz dostępu do komputera lub Internetu, skontaktuj się z Centrum Zasobów Rodzinnych BSD2 pod numerem 630-766-2602 wew. 4255.


BEZ OPŁAT REJESTRACYJNYCH


Okręg nr 2 nie będzie pobierał opłat rejestracyjnych za rok szkolny 2024-2025.


Rada Edukacyjna BSD2 głosowała za wyeliminowaniem opłat rejestracyjnych na nadchodzący rok, aby w dalszym ciągu zapewniać pomoc finansową rodzinom.


Większość okręgów pobiera opłaty rejestracyjne, często 100 dolarów lub więcej. Przez wiele lat opłaty rejestracyjne w Dystrykcie 2 wynosiły 40 dolarów dla uczniów szkół podstawowych i 44 dolarów dla uczniów gimnazjów. (Uczniowie gimnazjów nadal będą pobierani opłaty za porządek obrad, smycze, identyfikatory, stroje gimnastyczne i kalkulatory.)


Historycznie rzecz biorąc, okręg zebrał około 30 000 dolarów z tytułu opłat rejestracyjnych. Przyznał jednak również zwolnienia z opłat studentom, którzy zakwalifikowali się do posiłków bezpłatnych i po obniżonych cenach, którzy w 2023 r. stanowili 64% populacji studentów Okręgu.


Przez ostatnie dziewięć lat Okręg zapewniał także przybory szkolne wszystkim uczniom za roczny koszt wynoszący około 80 000 dolarów na rzecz Okręgu. Działania te będą kontynuowane w roku szkolnym 2024/2025.

PRZEŁOMOWE

Rozpoczyna się nowy rozdział w historii Blackhawk Middle School

O godzinie 15:00 w dystrykcie 2 odbędzie się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod projekt renowacji i rozbudowy szkoły średniej Blackhawk. Czwartek, 21 marca.


Krótka ceremonia zaznaczy początek projektu, który odmieni wygląd, styl i funkcję Blackhawk w dużej mierze i zostanie ukończony na czas, aby powitać uczniów i pracowników BMS, gdy rok szkolny 2024–2025 rozpocznie się w sierpniu.


Jesienią cała społeczność BSD2 zostanie zaproszona do świętowania zakończenia projektu i zobaczenia kluczowych ulepszeń, które zapewnią uczniom BMS najnowocześniejszą szkołę, która dostosowuje się do zmieniających się potrzeb edukacyjnych:


 • Wszystkie nowe meble do klas, przetestowane przez uczniów i zatwierdzone przez personel, które można łatwo przenosić i elastycznie ustawiać, aby łatwo umożliwić wspólną naukę.
 • Instalacja nowych podłóg, oświetlenia i tablic w klasach oraz malowanie ścian, które uwzględni kolory szkoły i nada całemu budynku jaśniejszy, bardziej nowoczesny, spójny i spójny wygląd.
 • Uaktualnienia technologii w klasie, aby stworzyć środowisko bezprzewodowe zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.
 • Powiększenie 12 sal lekcyjnych poprzez usunięcie sześciu pracowni obecnie połączonych z sąsiadującymi pomieszczeniami.
 • Dodanie czterech nowych sal lekcyjnych i konwersja trzech istniejących sal lekcyjnych na aż dziewięć elastycznie podzielonych przestrzeni dla małych grup. Te elastyczne przestrzenie można wykorzystywać do wspólnego uczenia się, interwencji i spotkań lub jako przestrzenie do pracy personelu.
 • Dobudowa nowego centrum fitness sąsiadującego z salą gimnastyczną oraz przekształcenie obecnej przestrzeni centrum fitness w wydzieloną salę edukacyjną z salą sensoryczną i toaletą.
 • Przebudowa przestarzałych sal naukowych, rozbudowa gabinetu lekarskiego i remont dwóch zewnętrznych dziedzińców szkolnych.

MIESIĄC CZARNEJ HISTORII

Studenci BSD2 ożywiają twórców historii Czarnych

SZKOŁA JOHNSON: Piątoklasiści z klasy ISP Mercedes Childress ożywili w lutym historię Czarnych!


Każdy uczeń wyszukał informacje na temat czarnoskórego twórcy historii i stworzył prezentację, którą miał przedstawić licznym gościom muzeum historii żywej w klasie.


Prezentacje obejmowały kolorowe tła, pisemne i ustne sprawozdania, a nawet kostiumy, które pomagały uczniom przedstawić badane postacie historyczne.


Klasa została również udekorowana – wewnątrz i na zewnątrz – grafikami i zdjęciami upamiętniającymi Miesiąc Czarnej Historii. Brawo, klasa pani Childress!


SZKOŁA TIOGA: W lutym uczniowie piątej klasy Jennifer Nadolski stanęli przed swoimi rówieśnikami i przedstawili własne prezentacje na temat Afroamerykanów, którzy ich zdaniem wywarli wpływ na dzisiejszy świat.


Każdy z nich wybrał czarną postać historyczną i zbadał jej wczesne życie, znaczące osiągnięcia oraz to, jak zmieniły świat.


Następnie Shannon Surrell, specjalistka ds. technologii instruktażowych w Tioga, odwiedziła klasę i nauczyła uczniów, jak tworzyć cyfrową prezentację za pomocą Prezentacji Google. Uczniowie samodzielnie stworzyli prezentacje i scenariusze.


 Cała klasa omawiała cechy dobrego prezentera, a uczniowie ćwiczyli swoje wygłaszanie przed momentem prawdy, kiedy zostali wezwani do stanięcia przed klasą i podzielenia się końcowymi prezentacjami na temat studiowanych przez nich Czarnych twórców historii.


PRZYSZLI KUCHARZE

Sześciu uczniów szkół podstawowych z Dystryktu 2 prezentuje swoje umiejętności kulinarne w pierwszym wyzwaniu kulinarnym Sodexo

Gratulacje dla piątoklasistki Johnson, Isabelli Flores!


Isabella zajęła pierwsze miejsce w pierwszym w historii Dystrykcie 2 „Future Chef National Challenge” sponsorowanym przez Sodexo, dostawcę usług gastronomicznych w Dystrykcie.


O tytuł rywalizowało sześciu uczniów w sobotni poranek, 2 marca, podczas gotowania na żywo w kuchni i stołówce szkoły średniej Blackhawk.


Z pomocą personelu Sodexo każdy uczeń przygotował swój ulubiony przepis w domu i przesłał go do oceny przez trzech znanych jurorów: prezydenta wioski Franka DeSimone oraz szefa kuchni Davida Kramera i szefa kuchni Michaela Camerano, obaj instruktorzy w programie College of DuPage Culinary Arts Program.


Pyszne dzieła uczniów obejmowały arroz con leche, truskawkową cremę, elotes Mexicanos, taffy sałatkę jabłkową i tacos carne asada.


Jednak naleśniki Isabelli z cytryną i ricottą uzyskały najwyższe oceny jurorów i zapewniły jej pakiet głównej nagrody konkursu, czyli różnorodne naczynia kuchenne, których może używać do dalszego rozwijania swojej pasji do sztuki kulinarnej w domu.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć galerię zdjęć konkursu Future Chefs National Challenge.


MROŻONE JR.

Uczniowie szkół podstawowych mogli obejrzeć zapowiedź wiosennego musicalu Blackhawk

W środę rano uczniowie klas pierwszych i trzecich ze szkół Tioga i W.A. Johnson mogli obejrzeć zapowiedź wiosennego musicalu Blackhawk Middle School „Frozen JR”.


Ponad 70 uczniów BMS należało do obsady i ekipy, która w ten weekend zorganizowała trzy przedstawienia, ożywiając na scenie Elsę, Annę i magiczną krainę Arendelle. W programie znalazły się wszystkie zapadające w pamięć piosenki z filmu animowanego oraz ta sama obsada ukochanych bohaterów.


Pełne magii, przygód i dużej dawki humoru występy uczniów Blackhawk „Kraina Lodu JR”. rozmroziło nawet najzimniejsze serce! Dobrze zrobiony!


ROBIĆ RÓŻNICĘ

Trzecioklasiści BSD2 pakują posiłki dla głodnych dzieci na całym świecie

W ramach jednostki badawczej „Making a Difference” uczniowie klas trzecich BSD2 odwiedzili w zeszłym tygodniu Feed My Starving Children w Schaumburg, aby pakować posiłki dla głodnych dzieci na całym świecie.


Przed pójściem do pracy uczniowie dowiedzieli się, że co dziewięcioro dzieci codziennie głoduje.


Aby odmienić życie niektórych głodujących dzieci, uczniowie trzeciej klasy podzielili się na zespoły i napełniali specjalnie opracowane „Pakiety Manny” gałkami witamin w proszku, suszonymi warzywami, białkiem sojowym i ryżem. Pracując razem przez około godzinę, klasy trzecie każdej szkoły przygotowały wystarczającą ilość posiłków, aby nakarmić 60–70 dzieci przez rok.


Ich moduł „Czynić różnicę” rozpoczął się na początku tego roku, a uczniowie analizowali historie o różnych ludziach, którzy pokonali trudności, aby na różne sposoby pozytywnie przyczynić się do rozwoju swoich społeczności. Wycieczka terenowa „Nakarm moje głodujące dzieci” to projekt uczenia się poprzez usługę opartą na problemach, który uzupełnia tę jednostkę studiów, zapewniając uczniom życiową szansę na dokonanie zmian w świecie.


W ramach nauczania jednostka „Making a Difference” kładzie nacisk na związki przyczynowo-skutkowe, porównywanie i kontrastowanie tekstów i filmów oraz umiejętności mówienia i słuchania, gdy uczniowie uczą się i dyskutują o dużych i małych sposobach, w jakie ludzie mogą zmieniać świat. Odnosi się także do standardów społeczno-emocjonalnych, pomagając uczniom rozwijać samoświadomość i umiejętności zarządzania sobą, aby osiągnąć sukces szkolny i życiowy, wykorzystywać świadomość społeczną i umiejętności interpersonalne do nawiązywania i utrzymywania pozytywnych relacji, a także wykazywać umiejętności podejmowania decyzji i odpowiedzialne zachowania w życiu codziennym. w kontekście osobistym, szkolnym i społecznym.

SPRAWDŹ TO

 Jeśli jesteś aktywny w mediach społecznościowych, polub i śledź strony BSD2 na Facebooku i X

Jeśli lubisz media społecznościowe, będzie nam miło, jeśli odwiedzisz nasze strony na Facebooku i X, klikniesz przycisk „Lubię to” i śledź nasze wpisy, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami BSD2.


Po prostu zaloguj się i wyszukaj „Bensenville School District 2”.


Będziesz wiedzieć, gdzie jesteś, gdy znajdziesz się na stronie z nowym logo Dystryktu „Wspólna nauka i rozwój” pokazanym po prawej stronie.


E-ULOTKI BSD2

Poniżej znajdują się aktualne ulotki społecznościowe zamieszczone na stronie internetowej Okręgu

Dystrykt 2 stał się „zielony” w swoim podejściu do dystrybucji ulotek społecznych.


Zamiast wysyłać ulotki do domu z każdym uczniem pocztą z plecakiem, ulotki dystryktu i społeczności są publikowane na stronie BSD2 E-Ulotki, aby rodzice mogli je przeglądać lub drukować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.


Szacuje się, że oszczędza to naszym szkołom setki godzin rocznie spędzonych na sortowaniu i obsłudze materiałów, nie wspominając o liczbie drzew i innych zasobów zaoszczędzonych podczas ich produkcji.


Bensenville School District 2
210 S. Church Street
Bensenville, IL 60106
 630-766-5940
STAY CONNECTED
Facebook  Twitter